Ruda Śląska: Konkurs "Jestem dzieckiem – mam swoje prawa!"

Redakcja
Udostępnij:
Tym razem w stwierdzeniu, że jurorzy głęboko pochylili się nad pracami konkursowymi, nie ma krzty przesady. 168 prac, które nadesłali uczestnicy, zajęły całą podłogę sali gimnastycznej Gimnazjum nr 13 w Wirku.

Konkurs ogłosiło rudzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ”Przystanek”, w ramach projektu edukacyjno-pomocowego, skierowanego do uczniów starszych klas szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Program nosi nazwę „Jestem dzieckiem - mam swoje prawa” i jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
W projekcie i konkursu uczestniczą szkoły z Rudy Śląskiej, Zabrza, Chorzowa, Świętochłowic, a nawet... z dalekiej Oławy i Istebnej.

Jury kierowane przez Jerzego Obrodzkiego, rudzkiego plastyka i poetę, złożone z przedstawicieli szkół, organizacji pozarządowych, sponsorów nagród oraz redaktorów mediów, oceniało formę i treść przekazu, pomysł (ideę) i umiejętności plastyczne. Większość prac była, mówiąc prosto, „przeładowana” i „przegadana”, bowiem zaangażowania i zaparcia, aby na powierzchni arkusza, zmieścić jak najwięcej obrazów i haseł, nie brakowało nikomu.

- Przyszło wiele różnorodnych prac - mówi Joanna Golicz, prezeska „Przystanku”. - Wszystkie chcielibyśmy nagrodzić, lecz to niemożliwe. Ale wszyscy uczestnicy mogą czuć satysfakcję. Gratuluję pomysłów i inwencji twórczej. Młodych artystów połączyła jedna wspólna myśl - prawa dziecka. Udało im się przedstawić je na swych pracach w sposób oryginalny, niekiedy niezwykły.

Oto wyniki:
I miejsce – Martyna Kozłowska i klasa V c, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zabrzu;
II miejsce – Julia Przybylska, Magdalena Sucharowska, Wiktoria Chmiel, Aleksandra Musik i klasa IV a, Szkoła Podstawowa nr 41 w Rudzie Śląskiej;
III miejsce – Anna Iwanowska, Sabina Osoś, Lidia Dymek i klasa I a, Gimnazjum nr 13 w Rudzie Śląskiej;
IV miejsce - Daria Jankowska i klasa I d; Gimnazjum nr 2 w Rudzie Śląskiej
IV miejsce ex aequo - klasa V; Szkoła Podstawowa nr 21 w Rudzie Śląskiej.
Wyróżnienie ufundowane prz firmę Mc Donalds - Szymon Wons, Olaf Konopniak, Dominik Nowacki; Szkoła Podstawowa nr 4 w Świętochłowicach.
Wyróżnienie ufundowane przez firmę Fantasy Park - Wiktoria Pnioczyńska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zabrzu.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie