Sensacyjny remis Vive Targów Kielce w Lidze Mistrzów

Piotr Górecki
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce odnieśli cenny sukces w spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Podopieczni Bogdana Wenty zremisowali na wyjeździe z czołową drużyną Europy, niemieckim Rhein-Neckar Loewen 29:29 (15:17).

Początek spotkania należał do kielczan, którzy przez pierwsze minuty niespodziewanie kontrolowali przebieg spotkania. Przy stanie 6:5 dla zespołu Vive nastąpiło przebudzenie drużyny niemieckiej. Sygnał do walki dał reprezentant Polski Karol Bielecki, którego świetna dyspozycja strzelecka (10 bramek w meczu) pozwoliła wyjść na prowadzenie niemieckiej drużynie. Szczypiorniści Rhein-Neckar Loewen utrzymali 2-3 bramkową przewagę aż do 26. minuty pierwszej połowy, kiedy to po bramkach Tomasza Rosińskiego, Mariusza Jurasika i Mateusza Jachlewskiego na tablicy wyników pojawił się remis 14:14. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową przewagą niemieckiej drużyny.

Druga połowa spotkania to w dalszym ciągu nieustępliwa walka kielczan o korzystny rezultat z niezwykle silnym rywalem. Na szczególne wyróżnienie zasługują w drużynie kieleckiej: bramkarz Marcus Cleverly, który imponował skutecznymi interwencjami, a także niezwykle cenny dla zespołu Bogdana Wenty Mariusz Jurasik (7 bramek w meczu). Kielczanie starali się odrobić stratę do gospodarzy. I udało im się to dosłownie rzutem na taśmę. Przy stanie 29:28 w ostatniej minucie meczu, skuteczną interwencją popisał się Cleverly, który obronił strzał Bieleckiego. Bogdan Wenta widząc szansę na wywiezienie z trudnego terenu punktu na 18. sekund przed końcem spotkania poprosił o czas. Szkoleniowiec kielczan ma patent na wyjście obronną ręką z trudnych sytuacji. Trener Vive zdecydował się na wycofanie bramkarza na ostatnią akcję. I jak się okazało, było to znakomite posunięcie. Na 3 sekundy przed końcem spotkania wynik na 29:29 ustala Tomasz Rosiński i sensacja staje się faktem. Mistrz Polski remisuje z utytułowanym przeciwnikiem i wywalcza cenny punkt, który być może w końcowym rozrachunku pozwoli kielczanom na awans do dalszej fazy rozgrywek.

Kielczanie z 3 punktami w tabeli zajmują 2 miejsce. Prowadzą różnicą jednej bramki wczorajsi przeciwnicy kieleckiego klubu Rhein Neckar Loewen. Kolejny mecz w lidze Mistrzów Vive rozegra w sobotę 17 października na wyjeździe z węgierskim MKB Veszprem.

Rhein-Neckar Loewen - Vive Targi Kielce 29:29 (17:15)

Rhein-Neckar Loewen: Sławomir Szmal, Henning Fritz - Karol Bielecki 10, Uwe Gensheimer 5 (, Siarhej Harbok 5, Bjarte Myrhol 3, Gudjon-Valur Sigurdsson 3, Olafur Stefansson 1, Alexandros Alvanos 1, Michael Muller 1, Oliver Roggish, Nikola Manojlovic, Snorri Gudjonsson, Patrick Goetzki.

Vive TK: Marcus Cleverly, Marek Kubiszewski - Rastko Stojkovic 8, Mariusz Jurasik 7, Henrik Kundsen 4, Tomasz Rosiński 4, Mateusz Jachlewski 3, Patryk Kuchczyński 2, Witalij Nat 1, Piotr Grabarczyk, Kamil Krieger, Paweł Podsiadło, Rafał Gliński, Daniel Żółtak, Bartosz Konitz.