Siarka Tarnobrzeg przegrała z Stal Stalową Wolą 1:2 (0:0)

Mateusz Urbaniak
Stadion wypełniony po brzegi!
Stadion wypełniony po brzegi! Mateusz Urbaniak
Na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu przez 90 minut wpadły trzy bramki i w drugoligowych derbach północnego Podkarpacia zwyciężyła Stal Stalowa Wola 1:2 (0:0).

Pierwsza połowa przypominała kopaninę z podwórka. Zespoły nie stworzyły wielkich zagrożeń pod bramką przeciwnika. Natomiast druga połowa pomimo lekkiej przewagi Siarki Tarnobrzeg zakończyła się porażką dla gospodarzy. 49. i 56. minuta dała zwycięstwo w meczu drużynie gości. Tarnobrzeżanie szybko zareagowali na swoje błędy i już w 66. minucie było 1:2. Trzy minuty później za drugą żółtą kartkę schodzi gracz Stali z boiska i Stal grała w osłabieniu. Mimo to Siarkowcy nie wykorzystali przewagi i mecz zakończył się porażką gospodarzy.

KONIEC: SIARKA TARNOBRZEG 1:2 STAL STALOWA WOLA

93 minuta: Krystian Getinger (Stal Stalowa Wola) otrzymuje żółty kartonik!

90+: Arbiter dolicza 4 minuty!

90 minuta: Zmiana w Siarce Tarnobrzeg. Wchodzi Tyburski za Michalskiego!

90 minuta: Siarka bliska wyrównania! Zalewski oddał zbyt lekki strzał!

88 minuta: Mobilizacja wśród Policji oraz ochrony stadionu!!

86 minuta: Wchodzi Michał Mistrzyk za Wojciech Fabianowski (Stal Stalowa Wola)

83 minuta: Stal gra w 10! Do końca meczu zostało około 10 minut!

82 minuta: Pierwsza zmiana w zespole Stali Stalowa Wola. Wchodzi Popielarz za Judę!

77 minuta: Z rzutu wolnego Kantor (Stal Stalowa Wola), jednak strzelił nad bramką gospodarzy

75 minuta: Bartłomiej Michalski (Siarka Tarnobrzeg) strzelił z dystansu, jednak niecelnie.

72 minuta: Żółta kartka dla zawodnika Siarki Tarnobrzeg: Marcina Grunt

71 minuta: Zmiana w Siarce: Wchodzi na murawę Zalewski - schodzi Stępień.

70 minuta: Damian Łanucha za drugą żółtą schodzi z boiska! Stalowa Wola gra już w 10!!

69 minuta: Damian Juda zobaczył żółtą kartkę!

66 minuta: Piłka w bramce! Truszkowski dla Siarki! Truszkowski celnie uderza głową po dośrodkowaniu jednego z kolegów z drużyny

61 minuta: Mogło być już 3:0 spalony Stali!

60 minuta: Zmiana w zespole Siarki Tarnobrzeg: Wchodzi Cichos za Wolana. Druga zmiana wchodzi Janiec za Kowalskiego.

56 minuta: Jeden z zawodników Stalówki wycofał piłkę do Fabianowskiego na 3 metr, a ten wepchnął piłkę do bramki gospodarzy. Jest 0:2 dla Stali Stalowa Wola!!!!

50 minuta: Na trybunach gości wszyscy świętują!

49 minuta: GOL! Damian Juda (Stal Stalowa Wola), Szaleństwo na trybunach! Juda otrzymał piłkę w polu karnym Siarki i strzałem w długi róg pokonał Łukasza Ćwiczaka.

48 minuta: Psuje się pogoda nad Stadionem Miejskim w Tarnobrzegu!

47 minuta: Stal w polu Karnym Siarki. Piątkowski, wdarł się w pole karne Siarki, ale szybko zablokował go Bogacz.

46 minuta: Gwizdek sędziego i rozpoczęła się II połowa meczu.

PRZERWA: W II lidze wschodniej obecnie trwają jeszcze trzy mecze na siedem dzisiaj zaplanowanych. I po pierwszej połowie sytuacja wygląda tak: Concordia Elbląg 0-2 Pelikan Łowicz; Unia Tarnów 0-0 Puszcza Niepołomice; Resovia Rzeszów 2-0 Pogoń Siedlce

PRZERWA: W Nowej Dębie tamtejszy czwartoligowy zespół Stal Nowa Dęba przegrał na własnym boisku 1-2 z Rzemieślnikiem Pilzno!

PRZERWA: Przewagę w posiadaniu piłki ma Tarnobrzeski zespół.

PRZERWA: Kibice obu ekip nie są zadowoleni z gry swoich piłkarzy!

45+2: Koniec pierwszej połowy! Wciąż bez bramek!

45+1: Sędzia doliczył 2 minuty!

45 minuta: Kibice wywieszają transparent: "Siarka cenniejsza od złota, twardsza niż Stal"

44 minuta: Wciąż bez bramek. Ostatnie chwile pierwszej połowy meczu.

40 minuta: Kibice Siarki Tarnobrzeg skandują: "Piłka jest jedna, a brameczki dwie. Kto dzisiaj wygra? Każdy o tym wie! Niepokonana Siareczka kochana Niepokonany Tarnobrzeski Klub!"

38 minuta: Pierwsza klarowna akcja Siarki. Truszkowski znalazł się 5 metrów przed bramkarzem Stali, jednak piłkarzom ze Stalowej Woli udało wybić się piłkę

37 minuta: Kibice skandują: gola, gola, gola!

37 minuta: Żółta dla Fabianowskiego (Stal Stalowa Wola)

31 minuta: Już ponad pół godziny gry za nami. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki

30 minuta: Próbują atakować goście, jednak jedna jak i druga drużyna nie ma pomysłu na grę! Kibice nie są zadowoleni!

29 minuta: Bartosz Sulkowski (Siarka Tarnobrzeg) otrzymał żółtą kartkę. To już 4 żółty kartonik w dzisiejszym meczu!!

25 minuta: Bramkarza Stali próbował zaskoczyć Wolan, jednak główkował bardzo niecelnie

19 minuta: Artur Kupiec ma jeszcze zawodników z ławki rezerwowych na wymianę: Kamila Beszczyńskiego, Piotra Tyburskiego, Janusza Hynowskiego, Łukasza Cichos, Adrian Gębalskiego, Mateusza Janiec, Kamila Zalewskiego

16 minuta: Prawą stroną próbowali w pole karne przedrzeć się zawodnicy Siarki, jednak dobrze zadziałała defensywa Stali Stalowa Wola. Po kwadransie gry nadal jest bezbramkowy remis.

15 minuta: Michał Czarny (Stal Stalowa Wola) ujrzał żółtą kartkę, gra zapowiada się być bardzo agresywną.

13 minuta: Do 10 minuty żadna z drużyn nie pokazała nic, co by mogło zadowolić ich kibiców!

12 minuta: Sędzią sobotnich derbów jest Sebastian Załęski z Ostrołęki

11 minuta: Trybuny zapełnione po ostatniego kibica!

10 minuta: Truszkowski zatrzymany na liniach pola karnego Stali

9 minuta: Żadna z drużyn, nie chce zaatakować. Obie ekipy boją się przejść w defensywę.

8 minuta: Damian Łanucha (Stal Stalowa Wola), Tym razem żółta kartką został ukarany

7 minuta: Mecz jest bardzo zacięty. Siarka przy piłce!

3 minuta: Konrad Stepień [Siarka Tarnobrzeg] otrzymuje żółty kartonik

1 minuta: Kibice z Tarnobrzega wyrzucili na murawę serpentyny. Przerwa w grze

17:00 Piłkarze obydwu zespołów już na murawie Stadionu Miejskiego w Tarnobrzegu!!
16:59 W ostatnim ligowym meczu obu zespołów, w rundzie jesiennej padł remis 2:2, chociaż Siarka prowadziła już 2:0 po golach Jarosława Piątkowskiego i Bartosza Madeji.

Do wyrównania doprowadzili Przemysław Żmuda i Krystian Getinger. Łącznie bilans gier jest korzystny dla Stali, która wygrała z Siarką dziewięć razy, jedenaście razy był remis, a pięć razy triumfowali tarnobrzeżanie.

16:57 Zmiany kadrowe w ustawieniu Stali Stalowa Wola: Wołoszyn - Kantor, Czarny, Bogacz, Bartkiewicz - Juda, Horajecki, Kachniarz, Getinger, Łanucha - Fabianowski.

16:55 Do meczu 5 minut. Kibice na Stadionie głośno dopingują!! W kasach są jeszcze bilety do nabycia!!

16:52 Stal Stalowa Wola otrzymała 1000 wejściówek na mecz i jak widać na trybunach wykorzystała większość wejściówek. Policja apeluje o niestawianie aut wokół stadionu! Obecnie trwa także usuwanie aut z ul. Konopnickiej!

16:48 Obydwa zespoły wychodzą w ofensywnym ustawieniu 4-4-2

16:44 Ceny wejściówek dla przypomnienia: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł. Każdy kibic przy wejściu dodatkowo musi okazać dowód tożsamości.

16:42 Na trybunie południowej jest już ponad 2700 osób!!

16:39 Znane są już składy obydwu drużyn:

Siarka: Ćwiczak - Grunt, Ciesielski, Korona, Sułkowski - Stępień, Michalski, Piątkowski, Kowalski - Wolan, Truszkowski.

Stal: Wołoszyn - Czarny, Kantor, Kachniarz, Juda - Lanucha, Horajecki, Bartkiewicz, Fabianowski - Bogacz, Getinger.

16.22 Loża prasowa zostaje otoczona większą ilością ochrony i dodatkową ochroną Policji.

16.15 Na stadionie jest już tysiąc kibiców i nie tylko Siarki i Stalówki, bo i Wisłoka Dębica, Wisła Sandomierz czy Jagiellonia Białystok.

15.20 Na Rondzie Siarkowców drobne incydenty z policją. Po drodze używane są materiały pirotechniczne.

14.35 Na dworcu PKP w Tarnobrzegu melduje się grupa kibiców "Stalówki". Na tarnobrzeskich osiedlach już zbierają się szalikowcy Siarki.