Siatkówka. Czas na półfinały Plus Ligi Kobiet

Marek Gabriel
Znamy już dwie pary półfinałowe Plus Ligi Kobiet. I runda play off nie przysporzyła kibicom większych emocji. Awansowały zespoły, którym wcześniej pisany był już półfinał.

Muszynianka Fakro Muszyna

Siatkarki Bogdana Serwińskiego potrzebowały najmniejszej ilości potrzebnych starć, aby wyeliminować młody zespół Gedani Żukowo. Pierwsze starcie zakończyło się porażką podopiecznych Grzegorza Wróbla 0:3. W drugim meczu zapowiadało się na wielką niespodziankę. Żukowianki prowadziły już w setach 2:0. Muszynianki pokazały, że grają do końca. Wygrywając 3:2 rozwiały wszystkie wątpliwości. Ostatnie spotkanie również należało do mistrzyń. Tu pod każdym względem były górą, o czym świadczy wynik 3:0.

Aluprof Bielsko-Biała

Zdobywczynie tegorocznego Pucharu Polski nie zwalniają tempa. Akademiczkom z Białegostoku pozwoliły podczas trzech meczów wygrać tylko jednego seta. Bielszczanki tym samym szykują się na grę w finale.

Farmutil Piła

Drużyna Jerzego Matlaka nie miała większych kłopotów, żeby awansować do najlepszej siatkarskiej czwórki.
Pilanki wykorzystały swoje sportowe doświadczenie i pewnie sprawiły się z Gwardią Wrocław. Wrocławiankom udało wygrać się tylko jeden set.

Centrostal Bydgoszcz

Klub z Bydgoszczy w tym sezonie błyszczy. W tamtym roku zajmował przedostatnie miejsce. Teraz ciągle mknie ku najwyższym trofeom. Przeciwnikiem Bydgoszczanek w play off był MKS Dąbrowa Górnicza. Aby awansować do 1/2 Plus Ligi Kobiet podopieczne trenera Makowskiego musiały zagrać cztery spotkania. Spowodowane było to jedną porażką z MKS-em.