Siatkówka. Polki w turnieju finałowym World Grand Prix

Krzysztof Kalkowski
Polki podczas meczu z reprezentacją Dominikany na turnieju w Gdyni
Polki podczas meczu z reprezentacją Dominikany na turnieju w Gdyni Krzysztof Kalkowski
W ten weekend rozegrany zostanie ostatni turniej eliminacyjny do World Grand Prix. Polskie siatkarki są już jednak pewne występów w finale tegorocznej edycji imprezy.

Jeszcze wczoraj nasze zawodniczki do awansu potrzebowały jednej wygranej lub pomyślnego dla nich rozstrzygnięcia pozostałych spotkań. I tak też się stało. W japońskim Tokio Włoszki pokonały Holenderki (3:0), a Amerykanki wygrały z Niemkami (również 3:0). Dzięki takim wynikom znamy już wszystkie sześć zespołów, które zmierzą się w finale World Grand Prix. Będą to siatkarki z Chin, Brazylii, USA, Japonii, Włoch i Polski.

Dla biało-czerwonych to drugi w historii awans do finału tej imprezy. Poprzednio udało się naszym zawodniczkom awansować w 2007 roku. Wygrały wówczas tylko jedno spotkanie i zajęły ostatnie, szóste miejsce.

Podczas tego weekendu, w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym, podopieczne Jerzego Matlaka zmierzą się z reprezentantkami Tajwanu, Portoryko oraz Brazylii.

Grand Prix w siatkówce kobiet to zawody rozgrywane od 18 lat, są odpowiednikiem męskiej Ligi Światowej. Finał tegorocznej imprezy odbędzie się w chińskim Ningbo od 25 do 29 sierpnia.