Siedem punktów Tomasza Pochwały

Francuski kombinator norweski Jason Lamy Chappuis wygrał zawody Pucharu Świata rozgrywane w sobotę w niemieckiej miejscowości Schonach. Tomasz Pochwała był dwudziesty czwarty.

Po konkursie skoków Jason Lamy Chappuis zajmował czwarte miejsce ze skokiem na odległość 91,5 metra. Na prowadzeniu byli ex aequo Czech Pavel Churavy, Włoch Alessandro Pittin i Austriak Wilhelm Denifl. Na trasie biegowej reprezentant Francji był jednak od nich szybszy, co zapewniło mu zwycięstwo. Drugi był Pavel Churavy, trzeci Alessandro Pittin. Francuz jest także liderem klasyfikacji Pucharu Świata.

W konkursie skoków Tomasz Pochwała zajmował dziesiąte miejsce ze skokiem na odległość 87 metrów. W biegu zajął jednak dopiero trzydzieste ósme miejsce. Łącznie w zawodach zajął
dwudzieste czwarte miejsce, co dało mu siedem punktów w klasyfikacji generalnej i 55. miejsce. Są to pierwsze od osiemnastu lat punkty zdobyte przez Polaka w tej konkurencji.