Skoki. Kamil Stoch mistrzem Polski!

Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński
Kamil Stoch obronił tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich na dużej skoczni. Nasz czołowy skoczek z ogromną przewagą triumfował w konkursie na Wielkiej Krokwi. Drugie miejsce zajął młody Bartłomiej Kłusek, a brązowy medal wywalczył Dawid Kubacki.

Nasz najlepszy obecnie zawodnik, szybując na 135 i 133 m, z ogromną przewagą zwyciężył w niedzielnym konkursie w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Kłusek (133,5 i 119 m), a brązowy medal wywalczył Dawid Kubacki (120,5 i 131,5 m). Tuż za podium uplasował się Piotr Żyła, który oddał dwa równe skoki na 125 i 124 m, piąte miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (120,5 i 126 m), a czołową szóstkę zawodów zamknął Klemens Murańka, który po słabszym pierwszym skoku na 114 m, w finale poszybował aż na 130,5 m.

Niezły występ zanotowali Tomasz Byrt, który dziś był 7. (112,5 i 129,5 m) oraz ósmy Jan Ziobro (116 i 122 m). Zawiódł Maciej Kot, któremu 110,5 i 124,5 m dało zaledwie 9. lokatę, tuż przed swoim starszym bratem, Jakubem Kotem (116,5 i 113,5 m).

Sobotni konkurs drużynowy zakończył się zwycięstwem pierwszej drużyny AZS Zakopane. Gospodarze dzięki znakomitym skokom Macieja Kota (136,5 i 132 m), Kamila Stocha (131 i 131m), Andrzeja Zapotocznego (126 i 134,5 m) i Krzysztofa Miętusa (128,5 i 123,5m), wyraźnie wyprzedzili TS Wisłę Zakopane (Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda, Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka). Brązowy medal zdobyła KS Wisła Ustronianka.