Słowianin Wolibórz mistrzem jesieni w A klasie

Damian Bednarz
Słowianin Wolibórz został mistrzem jesieni rozgrywek wałbrzyskiej III grupy A klasy. W ostatnim meczu, który był spotkaniem na szczycie tabeli, piłkarze z Woliborza pokonali ATS Wojbórz 2:0. Bramki zdobywali Łukasz Kamiński i Mateusz Adamczyk. Po tym meczu Słowianin ma aż siedem punktów przewagi nad drużyną z Wojborza. Trzecie miejsce zajmuje drużyna Śnieżnika Domaszków, która ma tyle samo punktów co ATS Wojbórz. (33).

Najwyższy wynik ostatniej kolejki zanotowano w Starej Łomnicy, gdzie miejscowa Łomniczanka ograła Zamek Gorzanów aż 9:0. Co ciekawe, wynik do przerwy tego starcia, nie wskazywał na tak wysokie zwycięstwo. Łomniczanka po pierwszej odsłonie prowadziła „zaledwie” 3:0. To zdecydowanie był dzień Przemysława Wiśniewskiego. Wprowadzony w 65. minucie gry zawodnik strzelił aż cztery bramki. Swoje trafienia dołożyli także: Paweł Barycz (dwie), Mariusz Woźny, Krzysztof Siedlecki i Radosław Sebzda.

Wyniki: Słowianin Wolibórz - ATS Wojbórz 2:0, LUKS Czermna - Sudety Międzylesie 2:6, Zjednoczeni Ścinawka Średnia - Śnieżnik Domaszków 0:4, Orlęta Krosnowice - KS Polanica-Zdrój 2:3, Łomniczanka Stara Łomnica - Zamek Gorzanów 9:0, Iskra Jaszkowa Dolna - Zamek II Kamieniec Ząbkowicki 6:1, Unia Złoty Stok - Pogoń Duszniki-Zdrój 2:2.