Artykuły Sport Polska

Sortuj według:
    • Wyjątkowy konkurs! Do wygrania samochód o wartości 1,3 mln zł!

• mat. informacyjny

Już tylko do najbliższej niedzieli można wziąć udział w niesamowitym konkursie z nagrodą o wartości ponad miliona złotych! Wspólny projekt FAME i Kamila “Buddy” Labuddy wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno mediów, jak i wielu ludzi chętnych na zdobycie wyjątkowej nagrody. W największej motoryzacyjnej loterii w historii można wygrać stuningowanego Nissana GTR.

• Gwiazdy sportu w Bogutach-Piankach. Program Szkolny Klub Sportowy stawia na rozwój młodzieży

• mat. partnera

Program Szkolny Klub Sportowy to nie tylko seria zajęć i treningów dla dzieci i młodzieży, ale również okazja do spotkania gwiazd sportu. W poniedziałek 8 maja w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach odbyły się wyjątkowe zajęcia, w których uczniowie trenowali pod okiem sportowców m.in. mistrzów olimpijskich. Spotkanie oficjalnie rozpoczął Arkadiusz Czartoryski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik.

• ABRM Warszawa drużynowym mistrzem Polski 2023

Zespół ABRM Warszawa wygrał tegoroczny sezon rozgrywek LOTTO Ekstraligi Badmintona. Warszawianie pokonali w pojedynku finałowym Play-Off faworyzowaną drużynę aktualnych mistrzów Europy Hubala Białystok i po raz drugi w historii zdobyli tytuł mistrzowski.

• ORLEN Wyścig Narodów. Duńczyk Mengel zwycięzcą etapu w Balatonföldvar. Michał Żelazowski drugi

• akcja specjalna

Duński kolarz Nikolaj Mengel został zwycięzcą 1. etapu ORLEN Wyścigu Narodów, z Kaposvar do Balatonföldvar, liczącego 132 km. Drugi linię mety minął reprezentant Polski - Michał Żelazowski, a trzeci Amerykanin Cole Kessler. Cała trójka uciekała przez ponad 100 km! Jutro drugi i zarazem ostatni etap rozgrywany na Węgrzech, z Hatvan do Bükkszentkereszt.

• ORLEN Wyścig Narodów. Brytyjczyk Lukas Nerurkar zwycięzcą drugiego etapu na Węgrzech. Polacy daleko. Kolarska karawana rusza na Słowację

Brytyjski kolarz Lukas Nerurkar został zwycięzcą 2. etapu ORLEN Wyścigu Narodów, z Hatvan do Bükkszentkereszt, liczącego 152 km. Drugi linię mety minął Antonio Morgado z Portugalii, a trzeci Austriak Alexander Hajek. Najlepszy z Polaków - Kacper Smreczek został sklasyfikowany na odległym, 36. miejscu. Lider po pierwszym etapie, Duńczyk Nikolaj Mengel stracił do triumfatora z Wysp Brytyjskich aż 41 sekund, ale utrzymał prowadzenie w wyścigu. To już koniec ścigania na Węgrzech - jutro etap na Słowacji, ze starodawnego miasteczka Levoca, z metą w Strbskim Plesie, u podnóża Tatr.

• ORLEN Wyścig Narodów. Włoch Francesco Busatto najszybszy na finiszu 3 etapu. Nikolaj Mengel z Danii wciąż liderem. Czas na polskie etapy

Włoski kolarz Francesco Busatto wygrał 3. etap ORLEN Wyścigu Narodów, ze słowackiego miasteczka Levoca do Strbskiego Plesu, u podnóża Tatr, liczący 124 km. Tuż za zwycięzcą młodzieżowego Liege - Bastogne - Liege, linię mety minął Gal Glivar ze Słowenii, a trzeci był Hiszpan Carlos Canal. Najlepszy z Polaków - Marek Kapela uplasował się na 23. miejscu. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Duńczyk Nikolaj Mengel. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Francja. Od jutra, ścigamy się już w Polsce… Koniec wyścigu w niedzielę, w okolicach hotelu Arłamów.

• ORLEN Wyścig Narodów. Brytyjczyk Robert Donaldson najszybszy na polskiej ziemi. Nikolaj Mengel z Danii nadal liderem

Brytyjczyk Robert Donaldson wygrał 4. etap ORLEN Wyścigu Narodów, który właśnie dotarł do Polski. Na trasie spod hotelu Bukovina Resort do Nowego Sącza nad Dunajcem, liczącej 129 km, drugi był jego rodak Lukas Nerurkar, a trzeci Włoch Francesco Busatto. Najlepszy z Polaków - Mateusz Gajdulewicz został sklasyfikowany na 38. miejscu, ze stratą do zwycięzcy 51 sekund. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Duńczyk Nikolaj Mengel. W klasyfikacji drużynowej prowadzi Francja. Jutro, tj. w niedzielę, ostatni, decydujący etap, z Sanoka do hotelu Arłamów.

• ORLEN Wyścig Narodów. Słoweniec Gal Glivar triumfatorem „generalki”. Portugalczyk Antonio Morgado najszybszy w Arłamowie

21-letni Słoweniec Gal Glivar został zwycięzcą tegorocznej edycji kolarskiego ORLEN Wyścigu Narodów. W klasyfikacji generalnej, ten niezwykle waleczny zawodnik grupy Adria Mobil wyprzedził Włocha Davide Piganzoli, który niedawno uplasował się na 9. pozycji w wymagającym Tour de Hongrie, a w przeszłości w czołówce kończył trudne etapy Tour de l’Avenir i Hannesa Wilkscha z Niemiec, który w ubiegłym roku uplasował się na 7. pozycji w „generalce” Giro Ciclistico d’Italia oraz Tour de l’Avenir. Z Polaków, najwyżej został sklasyfikowany Mateusz Gajdulewicz (41. miejsce). Zmagania drużynowe wygrali Francuzi, a reprezentacja Polski ukończyła wyścig na 15. pozycji.

• Firma Haier została partnerem mistrzostw na kortach Rolanda Garrosa i Nitto ATP Finals oraz innych rozgrywek ATP Tour w Europie

Firma Haier, marka numer jeden na świecie w produkcji sprzętu AGD (*), daje się poznać w świecie profesjonalnego tenisa jako oficjalny partner czołowych turniejów.

• Mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska ambasadorką „Mistrzowskiego Startu z CPK”

Jedna z najlepszych polskich biegaczek – Aleksandra Lisowska została ambasadorką zawodów lekkoatletycznych „Mistrzowski Start z CPK”, które są elementem Programu Sportowego spółki Centralny Port Komunikacyjny. Program to kompleksowa oferta skierowana do szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży, która stawia na popularyzację sportu i zachęca do aktywnego spędzania czasu.

• PZN odkrywa karty na sezon 2023-2024. Oto składy kadr narodowych w narciarstwie alpejskim, kombinacji, biegach i skokach kobiet

Polski Związek Narciarski podał kolejną cześć składów kadr narodowych na następny sezon, 2023-2024. Oto reprezentanci i reprezentantki Polski w kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, w skokach narciarskich kobiet i biegach narciarskich. Potwierdziło się, że trenerem skoków kobiet został Harald Rodlauer.

• Spotkanie ostatniej szansy dla CKT. Śląskie zespoły sprawdzą możliwości poznańskich ekip

Zbliżająca się, 3. kolejka LOTTO SuperLIGI zapowiada się emocjonująco. Zespół CKT Grodzisk Mazowiecki powalczy w Kaliszu o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Ciężka przeprawa czeka poznańskie ekipy – AZS TENIS i WKS Grunwald, które zmierzą się na wyjazdach z KT KUBALA Ustroń oraz BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała.