MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sportowcy z ostrowieckiej SZANSY na zawodach we Lwowie

Redakcja
Ostrowieccy uczestnicy Special Olimpic Open Games we Lwowie.
Ostrowieccy uczestnicy Special Olimpic Open Games we Lwowie. materiał Stowarzyszenia SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim
W dniach 15 -18 września 2016 roku uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim brali udział w zawodach sportowych we Lwowie na Ukrainie.

Na Ukrainie SZANSĘ z Ostrowca Świętokrzyskiego reprezentowali następujący zawodnicy: Adrian Chobot, Piotr Datka, Paweł Dulęba, Dominika Grześkiewicz, Paweł Menducki, Łukasz Michalski, Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski, Piotr Wierzbiński i Marcin Ziewiec. Ich opiekunami byli: Jacek Burda, Robert Rogala, Przemysław Walczyk oraz Remigiusz Woźniak.
- Dzięki nawiązanym znajomościom i zawiązaniu przyjaźni z trenerami i zawodnikami z lwowskiego „SAMI” na zawody zostaliśmy zaproszeni jako Stowarzyszenie SZANSA przez głównego organizatora, naszego przyjaciela Andriya Porodko – mówi Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia SZANSA. – Po wewnętrznych rozmowach postanowiliśmy zabrać reprezentantów w bocce, pływaniu i tenisie stołowym. Na miejscu okazało się, że oprócz nas z Polski są uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz reprezentacja Olimpiad Specjalnych z Oddziału Pomorskiego.

Do takiego wyjazdu niezbędne były paszporty, więc w ramach treningu załatwiania spraw urzędowych 5 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz instruktorami terapii zajęciowej odwiedziło w Oddział Obsługi Paszportowej Urzędu Wojewódzkiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, by najpierw złożyć wnioski o paszport, a następnie je odebrać.

Zawodnicy, którzy na Ukrainie grali w bocce po przeprowadzonych preeliminacjach zakwalifikowali się do najsilniejszej grupy i zajęli po zaciętych bojach IV miejsce. W indywidualnych zawodach Milena Szwagierczak zajęła I miejsce i zdobyła zloty medal, Tomasz Taborski w swojej grupie zajął IV miejsce, natomiast Dominika Grześkiewicz i Marcin Ziewiec w swoich grupach zajęli VIII miejsce. Do zawodów za przygotowania odpowiedzialny był Przemysław Walczyk.
W tenisie stołowym odbyły się tylko gry pojedyncze. Paweł Menducki zajął III miejsce i zdobył brązowy medal, a Piotr Wierzbiński zajął V miejsce. Opiekunem tenisistów był Robert Rogala. Pływacy, którzy pojechali na Ukrainę pod opieką Remigiusza Woźniaka i Jacka Burdy startowali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Adrian Chobot zdobył I miejsce miejsce i złoty medal, Piotr Datka II miejsce i srebrny medal, Paweł Dulęba zdobył III miejsce i brązowy medal, natomiast Łukasz Michalski wywalczył IV miejsce.

Oprócz udziału w zawodach sportowych znalazł się czas na zwiedzanie najbliższej okolicy rynku we Lwowie oraz odwiedzenia polskiej restauracji "Premiera Lwowska" – wspomina Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu. - Do Lwowa pojechaliśmy w 14 - osobowym składzie: 10 zawodników oraz 4 opiekunów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni, że udało nam się namówić na wyjazd doktora Jacka Burdę, który sprawował nie tylko opiekę medyczną nad naszą ekipą, ale również był naszym przewodnikiem po Lwowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto