Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix

Anita Stryjewska
Anita Stryjewska
Udostępnij:
Serial Squid Game od Netflix to absolutny hit, który pobił dotychczasowe rekordy oglądalności platformy. Jego kontynuacja była więc wręcz oczywista. Co więc wiadomo na temat 2 sezonu serialu?

Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z południowokoreańskimi serialami lub filmami, mieli w ostatnich latach sporo okazji, aby to nadrobić. Wystarczy wspomnieć jeden z lepszych filmów o zombie w ostatnim czasie – Zombie ekspres, czy też nagrodzony w 2019 roku Oscarem w kategorii najlepszy film – Parasite. Nie ukrywajmy jednak, że dopiero zrobiony przez Netflix serial Squid Game spowodował prawdziwy szał na tle koreańskich produkcji. Co ciekawe, reżyser serialu przez około 10 lat nie mógł znaleźć chętnego na zakup scenariusza i teraz prawdopodobnie wiele osób ma sobie to za złe.

Squid Game, czyli gra kalmara

Serial Squid Game zadebiutował na Netflix 17 września i prawdopodobnie nawet włodarze serwisu nie oczekiwali takiego sukcesu. Produkcja z miejsca trafiła bowiem na szczyty list najchętniej oglądanych produkcji i pobiła wszelkie, dotychczasowe rekordy oglądalności serwisu. Fabuła serialu opiera się na specyficznym turnieju, do którego zaproszenia dostały setki ludzi, dotychczas nie radzących sobie w życiu. Nagroda jest natomiast ogromna i trafi do zawodników, którzy wytrwają do końca i przezwyciężą wszystkie wyzwania. Cena za powodzenia jest jednak ogromna, a jest nią śmierć.

Sukces Squid Game leży m.in. w niezwykłym połączeniu surrealizmu otoczenia i poszczególnych zdań, z przyziemnymi, ludzkimi dramatami. Główną siłą napędową produkcji jest jednak pokazanie ludzkich postaw w określonych sytuacjach i to, co z pozoru zwyczajni ludzie są w stanie zrobić dla zwycięstwa. Co tu dużo mówić, Squid Game wciąga i pozostawia niemal bez tchu jak tytułowa ośmiornica.

Sezon 2 – kontynuacja pod znakiem zapytania

Niewątpliwy sukces serialu Squid Game sprawił, że jedynie kwestią czasu było jego kontynuowanie. W tym przypadku jednak, nie było to tak proste. Jak już bowiem wspomniano, Netflix kupił prawa do przeniesienia na ekran scenariusza autorstwa Hwang Dong-hyuk, który został także reżyserem serialu. Prawa do marki należą więc całkowicie do jej twórcy, dla którego kontynuowanie produkcji wcale nie było tak oczywiste i to z kilku powodów.

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix
Netflix

Po pierwsze, Hwang Dong-hyuk nie spodziewał się takiego sukcesu, który jak przyznał reżyser – nieco go przytłoczył i nie zakładał, że otrzyma możliwość jej kontynuowania. Przez to nie miał on także pomysłu na kontynuację zamkniętej w jego mniemaniu historii. Kolejną sprawą jest to, iż twórca planował po serialu skupić się na filmie swego autorstwa i nawet podejmując się wstępnie prac nad 2 sezonem Squid Game, planował zrobić to po zakończeniu drugiego projektu. Okazuje się jednak, że włodarze Netflix wraz z fanami produkcji ostatecznie przekonali reżysera oraz scenarzystę do podjęcia się zadania kontynuacji hitu i to szybciej, niż zamierzał.

Premiera sezonu 2 Squid Game

Niestety, na kontynuację serialu trzeba będzie jeszcze długo poczekać, nawet pomimo bezpośredniego zaangażowania jego twórcy. Najważniejsze jednak, że wreszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie 2 sezonu Squid Game. Poinformował o tym na ostatniej konferencji jeden z dwóch dyrektorów generalnych Netflix - Ted Sarandos. Co więcej, nie tylko potwierdził on zamówienie 2 sezonu serialu, ale także stwierdził, że "To dopiero początek uniwersum Squid Game".

W związku ze wspomnianym zaskoczeniem twórcy serialu jego popularnością, nie powstał jednak jeszcze scenariusz, na którym miałaby zostać oparta dalsza część Squid Game. To z kolei z pewnością nie przyspiesza prac nad kontynuacją historii, którą już przyszło nam obejrzeć. Nie oznacza to jednak, że nic nie wiadomo na temat fabuły planowanej kontynuacji.

Squid Game sezon 2 – reżyseria i obsada

Tak więc, po zakończeniu rozmów z Netflix, za stworzenie drugiego sezonu Squid Game ponownie odpowiadać będzie twórca marki - Hwang Dong-hyuk. Swój udział w produkcji potwierdził już także aktor wcielający się w główną postać pierwszego sezonu, czyli uczestnika 456 - Seong Gi-huna.

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix
Netflix

Lee Jung-Jae, ponieważ o nim mowa poinformował, że jest już po wstępnych ustaleniach z reżyserem na temat przyszłej osi fabularnej 2 sezonu. W wywiadzie dla magazynu People aktor ujawnił jedynie, że liczy na ciekawy zwrot akcji w drugim sezonie i że jego bohater ponownie weźmie udział w rozgrywkach niebezpiecznego turnieju. Odnosząc się do rozmów z twórcą marki stwierdził:

Mam nadzieję, że będzie uwzględniony zwrot akcji, który zaskoczy i mnie, jak i widzów. Jeżeli będzie przewidywalny, to nie sprawi nikomu przyjemności. Nie mam pojęcia, co to będzie i na jaką skalę, jedyne co mi powiedział, to że Seong Gi-hun znów pojawi się w programie oraz że ponownie weźmie udział w rozgrywce na arenie. - Lee Jung-Jae

Lee Jung-Jae jest wiec jedynym, potwierdzonym aktorem, który pojawi się w kolejnej odsłonie Squid Game. Powstało już jednak sporo dywagacji i przypuszczeń co do tego, kto jeszcze mógłby powrócić w 2 sezonie serialu. Pierwszy na myśl przychodzi oczywiście Game Master, czyli

Seong Gi-hun powróci i co dalej? Fabuła sezonu 2

Nieco więcej na temat fabuły drugiego sezonu Squid Game ujawnił w kilku ostatnich wywiadach sam jego twórca. Hwang Dong-hyuk oczywiście nie może zdradzić zbyt wiele na temat historii, aby nie psuć zabawy podczas przyszłych seansów. Wiadomo już jednak, że postać Seong Gi-huna nie tylko powróci w kontynuacji, ale ponownie będzie jej głównym bohaterem. W rozmowie ze stacją KBS reżyser oznajmił, co będzie celem fabularnym drugiego sezonu serialu:

Celem będzie historia Seong Gi-Huna, który odkrywa tajemnice organizacji stojącej za grą (…) Nadrzędną fabułą drugiego sezonu będzie historia ludzi, których spotyka Gi-Hun i ludzi, za którymi ściga - Hwang Dong-hyuk

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix
Netflix

Z kolei w wywiadzie dla Entertainment Weekly reżyser nawiązał do przemiany, jaką przechodzi główny bohater w trakcie historii i tego, jak wpłynęło to na jego dzisiejsze życie.

W pierwszym sezonie Gi-hun poddany jest niezwykle trudnej próbie. Robi wszystko, aby nie zatracić swojego człowieczeństwa. Wydaje mi się, że logicznym zabiegiem byłoby pokazanie, jak doświadczenie udziału w grach wpłynęło na sposób, w jaki podchodzi do życia. Po latach niedoli i życia ze starszą matką będzie chciał wziąć sprawy w swoje ręce. - Hwang Dong-hyuk

Padło też intrygujące nawiązanie do Gwiezdnych Wojen (jeśli nie zakończyliście sezonu 1, to lepiej tego nie czytajcie).

Prowadzącego, który jest również byłym zwycięzcą rozgrywek, porównałbym do postaci Lorda Vadera (mówił o postaci granej przez Lee Byung-huna przyp. red.) Będzie musiał poradzić sobie z bardzo trudną sytuacją i to będzie dla niego największy test. - Hwang Dong-hyuk

Ciekawe jest także stwierdzenie twórcy Squid Game w innej rozmowie, że Seong Gi-hun nie tylko powróci, ale zrobi też „coś dla świata”.

Przyszłość Squid Game w 2 sezonie prezentuje się więc nie mniej ciekawie, niż to, co mieliśmy okazję obserwować dotychczas.

Będzie sezon 3?

Warto jeszcze podkreślić, iż Hwang Dong-hyuk ujawnił, że prowadzi obecnie rozmowy z Netflix nie tylko na temat drugiego, ale i trzeciego sezonu Squid Game.

Jestem w trakcie dyskusji z Netflixem w sprawie 2. i 3. sezonu. Myślę, że wkrótce dojdziemy do jakiejś konkluzji. - Hwang Dong-hyuk

O czym miałby opowiadać kolejny sezon ciężko stwierdzić, szczególnie, że nie powstał jeszcze sezon 2. W zależności od losów, które dopiero będzie nam dane śledzić, może to być dalsza kontynuacja historii Seong Gi-huna. Równie dobrze w centrum fabuły może pojawić się któraś z postaci pobocznych. Fani serialu mają jednak jeszcze jeden pomysł, a mianowicie prequel, opowiadający o wcześniejszych losach gracza 001, czyli Il-nam Oha, który wielce zaintrygował widzów.

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix
Netflix

Niemniej, na ujawnienie tej zagadki przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, a na razie trzeba skupić się na nadchodzącym (miejmy nadzieję) 2 sezonie Squid Game. Miejmy nadzieję, że obie strony (twórca i Netflix) dojdą do porozumienia w tej kwestii i wkrótce dowiemy się więcej na ten temat.

Jeśli natomiast podobał wam się serial Squid Game i czujecie pustkę w oczekiwaniu na sezon 2, to mamy dla was Top 10 pokrewnych tematycznie produkcji, które mogą umilić czas oczekiwania.

Reżyser skorzysta z pomocy innych scenarzystów

Jak już wspomniano, scenariusz Squid Game powstał już ponad dekadę temu, więc jego twórca miał wiele czasu na jego przygotowanie. Teraz z kolei sam przyznał, iż nie był przygotowany na taki sukces i kontynuowanie serialu, w związku z czym nie ma jeszcze żadnych materiałów, związanych z 2 sezonem. Zdradził on jednak ogólny zarys i zamierzenia względem produkcji, które wyklarowały się już po sukcesie. Niemniej, Hwang Dong-hyuk zapytany o scenariusz i presję przyznał, że skorzysta z pomocy innych scenarzystów i zamierza zaprosić kilka osób do współpracy nad scenariuszem 2 sezonu Squid Game.

Myślenie o tym jest dość męczące. Ale gdybym miał to zrobić, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważałbym skorzystanie z pokoju scenarzystów i chciałbym mieć wielu doświadczonych reżyserów. - Hwang Dong-hyuk

Miejmy nadzieję, że przyspieszy to prace nad serialem i wspomoże twórcę w stworzeniu równie dobrego materiału źródłowego, jak ten, będący podstawą pierwszego sezonu.

Postacie, które powrócą w 2 sezonie Squid Game

Lee Jung-Jae jest obecnie jedynym, potwierdzonym aktorem, który pojawi się w kolejnej odsłonie Squid Game. Powstało już jednak sporo dywagacji i przypuszczeń co do tego, kto jeszcze mógłby powrócić w 2 sezonie serialu. Oczywiście, większość postaci z 1 sezonu już nie żyje, ale niewykluczone, że mogą one powrócić w retrospekcjach. Skupmy się jednak na kontynuacji historii, a nie wspomnieniach.

Front Man

W kontekście powrotu w 2 sezonie pierwszy na myśl przychodzi oczywiście Front Man, grany przez Lee Byung-huna. Tym bardziej, iż finałowy odcinek Squid Game kończy się dialogiem głównego bohatera właśnie z tą postacią i wiadomo, że to właśnie on organizuje kolejny turniej.

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix

Wiele osób zastanawiało się także, po co zatrudniać aktora tak popularnego i pozwolić mu "pokazać się" na ekranie jedynie w kilku krótkich scenach. Lee Byung-hun jest bowiem gwiazdą w Korei, ale wystąpił także w kilku Hollywoodzkich produkcjach, jak nowa wersja Siedmiu Wspaniałych, Red 2 czy Terminator: Genesis. Być może więc, w 2 sezonie będzie okazja, aby pozwolić aktorowi bardziej błyszczeć na ekranie.

Mężczyzna w garniturze

Kolejny słynny aktor, który pojawił się zaledwie dwa razy w serialu, to Too Gong. Co więcej, jego postać nie otrzymała nawet imienia i opisywana jest, jako "Mężczyzna w garniturze". Niemniej, aktor znany z tez z serialu Sailent Sea oraz Zombie Express odegrał istotną rolę w Squid Game.

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix

To on bowiem "zwerbował" głównego bohatera i to poniekąd jego widok skłonił Gi-huna do wendety, zamiast odlotu do USA. Możliwe więc, że mężczyzna w garniturze pojawi się i może nawet "rozwinie" w kolejnych odcinkach.

Joon-ho Hwang

Ta możliwość może niektórych zaskoczyć, wszak Joon-ho Hwang, czyli nasz wytrwały i szukający brata policjant nie żyje. Jednakże, w scenie ostatecznego rozrachunku widać, że Front Man w istocie nie chce skrzywdzić brata, ale pozostawienie go przy życiu w obecności innych również nie wchodzi w rachubę. Ostatecznie widzowie są świadkami, jak Joon-ho Hwang dostaje postrzał w okolice pomiędzy sercem, a lewym ramieniem.

Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix

Następnie policjant spada z klifu do oceanu, jednak nie otrzymaliśmy żadnych informacji o późniejszym odnalezieniu jego ciała. Umówmy się jednak, kino nie raz widziało gorzej wyglądające sytuacje, po których okazywało się, że bohater jednak przeżył. Jeśli tak będzie w istocie, to Gi-hun Seong może zyskać w 2 sezonie Squid Game mocnego sojusznika, a może niekoniecznie...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Squid Game - sezon 2 potwierdzony. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix - GRA.PL

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie