Stal Brzeg odpada z Pucharu Polski. Bolesna porażka w Starowicach na inaugurację rundy wiosennej

Adrian Gajewski
Porażka Stali w Starowicach.
Porażka Stali w Starowicach. Stal Brzeg
Niestety nieudaną inaugurację piłkarskiej wiosny zanotowali piłkarze Stali Brzeg. W spotkaniu z IV-ligowym LZS Starowice, w którym brzeżanie niewątpliwie byli faworytem, lepszy okazał się zespół z niższej klasy rozgrywkowej. Brzeżanie nie zdołali nawet zdobyć gola. Po słabym występie i porażce 0:1, żegnają się z tegoroczną edycją Pucharu Polski.

Pierwsza część gry nie przyniosła zbyt wielu emocji kibicom. Brzeżanie do przerwy praktycznie nie byli w stanie wykreować sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Stal oddała kilka strzałów, jednak nie były one realnym zagrożeniem bramki gospodarzy. LZS Starowice również niczym nie wyróżnił się w pierwszych 45. minutach, jednak nie można było im odmówić dobrej organizacji w obronie.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, drużyna ze Starowic było bardziej zaangażowana i pokazała więcej woli walki. Punkt kulminacyjny spotkania nastąpił w 66. minucie. Adam Setla wykorzystał szereg błędów w brzeskiej defensywie i trafił do siatki, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Stal w dalszej części gry dalej grała przeciętnie i to zdecydowanie nie był ich dzień.

Mecz zakończył się wynikiem 0:1 i to zdecydowanie poważne ostrzeżenie przed zbliżającą się rundą rewanżową w III lidze.

1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski LZS Starowice - Stal Brzeg 1:0 (bramka: Setla 66')
Stal: Jaskuła - Ograbek (83' Kowalski), Lechowicz, Wdowiak (85' Nowakowski), Leończyk, Czajkowski, Kuriata (67' Niemczyk), Sypek, Matusik, Bronisławski (67' Dychus), Podgórski (56' Celuch). Trener Marcin Nowacki.