Adrian Gajewski
Brzeżanie wygrywają ostatnie spotkanie w 2021 roku.
Brzeżanie wygrywają ostatnie spotkanie w 2021 roku. Fit-Morning Gredar Brzeg - facebook
W 15. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Fit-Morning Gredar Brzeg podejmował na własnej hali drużynę GI Malepszy Futsal Leszno. Po emocjonującym spotkaniu brzeżanie zdobywają 3 cenne punkty i udanie kończą pierwszą rundę spotkań. Teraz futsalistów czekają dwa miesiące przerwy.

Faworytem spotkania byli wyżej notowani w tabeli goście. Jednak brzeżanie wykazali się wolą walki i determinacją. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. W 11. minucie gola otwierającego wynik spotkania zdobył kapitan brzeskiej drużyny Michał Grochowski. W 16. minucie na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Gredar Kacper Kędra, który wykorzystał rzut karny. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 2:0.

Na początku drugiej połowy do głosu doszli goście i już w pierwszej minucie po przerwie gola kontaktowego zdobył Solecki. Brzeżanie jednak grali w dalszym ciągu dobry mecz, czego owocem był gol zdobyty w 25. minucie przez Jana Rojka. W 29. minucie goście po raz kolejny nawiązali kontakt z Gredarem za sprawą trafienia Olszaka. W 31. minucie czerwoną kartkę ujrzał zawodnik brzeskiej ekipy Darius Nastai (druga żółta). Końcówka meczu była bardzo emocjonująca i przyniosła kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Oławskiej w Brzegu jeszcze dwa gole. W 39. minucie na dwubramkowe prowadzenie Gredar wyprowadził Grochowski, a w ostatniej minucie wynik spotkania na 5:2 ustalił Rojek.

Dzięki temu zwycięstwu brzeżanie pozytywnie kończą pierwszą serię gier. Na półmetku sezonu, po 15. meczach zgromadzili 15 punktów. Kolejny mecz rozegrają 12 lutego.

Bramki: 11. Grochowski, 16. Kędra (10 m rzut karny), 25. Rojek, 39. Grochowski, 40. Rojek – 21. Solecki, 29. Olszak
FIT-MORNING Gredar Brzeg: Zaites, Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Santiago, Kędra, Sykulski, Kucharski, Nocoń, Grochowski, Kożemiaka.
GI Malepszy Futsal Leszno: Długosz, Solecki, Olszak, Kąkol, Molicki, Konopacki, Lisowski, Bartnicki, Jarożek, Siecla, Wojciechowski.
Sędziowie: Grabowski, Steczko – Biel, Dorocki