Statscore Futsal Ekstraklasa. Gredar Fit-Morning Brzeg - AZS UW Wilanów 3:1

Adrian Gajewski
Pewna wygrana brzeskich futsalistów.
Pewna wygrana brzeskich futsalistów. Patryk Gorazdowski
W meczu 21. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, Fit-Morning Gredar Brzeg wygrał we własnej hali z drużyną AZS UW Wilanów 3:1. Brzeżanie rozegrali bardzo dobre spotkanie i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Dzięki temu zwycięstwu oddalili się od strefy spadkowej.

Już na początku spotkania goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak poprzeczka uratowała brzeżan przed utratą gola. W 6. minucie bramkę na 1:0 zdobył kapitan brzeskiej drużyny Michał Grochowski. Goście chwilę po utracie gola mieli kolejną dogodną okazję, jednak po uderzeniu Makowskiego piłka trafiła w słupek. Więcej szczęścia mieli za to brzeżanie. W 17. minucie Kędra podwyższył wynik spotkania na 2:0 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry.

W drugiej połowie na gole kibice musieli poczekać aż do 36. minuty. Goście postawili wszystko na jedną kartę i grali bez bramkarza, a tę okazję wykorzystał Witek. Przechwycił piłkę i skierował ją do pustej bramki. Minutę później na 3:1 strzelił Lifanov, jednak ten gol padł zdecydowanie zbyt późno, aby zawodnicy z Warszawy mogli myśleć o korzystnym wyniku.

Dla brzeżan to drugie zwycięstwo z rzędu. Dzięki zdobytym sześciu punktom w dwóch meczach oddalili się od strefy spadkowej. Ich przewaga nad kolejną drużyną w tabeli wynosi już pięć oczek.

Bramki: 6. Grochowski, 17. Kędra, 36. Witek – 37. Lifanov
Kartki: 31. Kozhemiaka (BRZ) – 26. Starek (UWW)
FIT-MORNING Gredar Brzeg: Foltyn, Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Jose Pepo, Kędra, Kucharski, Synowiec, Babijczuk, Konieczny, Kozhemiaka, Grochowski
Trenér: Roman Smirnov
AZS UW Darkomp Wilanów: Wójcik, Mianowicz, Żebrowski, Lifanov, Pikiewicz, Piwowarczyk, Dobkowski, Klaus, Offert, Rabiej, Starek, Marcinkowski, Buczek, Lisnychenko
Trenér: Maciej Karczyński