Statscore Futsal Ekstraklasa. Gredar Fit-Morning Brzeg - Reiter Toruń 3:3

Adrian Gajewski
Gredar Fit-Morning - FC Reiter Toruń 3:3
Gredar Fit-Morning - FC Reiter Toruń 3:3 Gredar
W meczu 19. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, Fit-Morning Gredar Brzeg zremisował we własnej hali z drużyną Reiter Toruń 3:3. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, brzeżanie utracili prowadzenie w drugich 20. minutach i ostatecznie muszą się zadowolić jednym punktem.

Aż pięć z sześciu goli padło już w pierwszych dwudziestu minutach. W 6. minucie wynik spotkania otworzył Kędra i brzeżanie wyszli na prowadzenie. Kilka minut później goście doszli do głosu i zdobyli dwie bramki. Do siatki trafili Lewandowski (13. min.) oraz Mikołajewicz (14. min.). Zespół z Torunia jednak długo nie cieszył się prowadzeniem, bo już w 16. minucie wynik wyrównał Wojciechowski, który trafił do własnej bramki. Ostateczny cios przed przerwą należał do gospodarzy, a autorem trafienia na 3:2 był Kędra, dla którego było to już drugie trafienie w meczu, a siódme w całym sezonie.

Po przerwie kibice zgromadzeni w hali przy ul. Oławskiej w Brzegu zobaczyli już tylko jedno trafienie i niestety był to gol strzelony przez gości. W 25. minucie do siatki brzeżan trafił Lewandowski i jak się okazało ustalił wynik meczu na 3:3. Obydwie drużyny miały jeszcze swoje okazje, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zabrakło skuteczności.

Brzeżanie zajmują aktualnie 14. miejsce w tabeli i do bezpiecznego miejsca tracą już 4 punkty. Kolejne tygodnie będą niezwykle ważne, jeśli Gredar marzy o utrzymaniu, musi zacząć regularnie punktować.

Bramki: 6. Kędra, 16. Wojciechowski (sam.), 20. Kędra – 13. Lewandowski, 14. Mikołajewicz, 25. Lewandowski
FIT-MORNING Gredar Brzeg: Foltyn, Makowski, Nastai, Witek, Rojek, Santiago, Kędra, Babijczuk, Konieczny, Kożemiaka. Trenér: Roman Smirnow
FC Reiter Toruń: Naparło, Iwański, Gallego, Wiśniewski, Ortiz, Jekiełek, Lewandowski, Mikołajewicz, Waszak, Wojciechowski, Szczepaniak, Spychalski. Trenér: Łukasz Żebrowski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0