SuperLiga tenisa. Bogoria mistrzem Polski

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - mistrz Polski rozgrywek Wschodzący Białystok SuperLiga 2011/2012 Piotr A.Jeleń
Dopiero w trzecim decydującym meczu finałowym, tenisiści Bogorii Grodzisk Mazowiecki sięgnęli po tytuł drużynowych mistrzów Polski. Przed własną publicznością, po zaciętym meczu pokonali ZKS Drzonków 3:2.

To czwarty tytuł wywalczony przez grodziszczan, który jednak podopiecznym Tomasza Redzimskiego nie przyszedł łatwo.
W pojedynku otwarcia Wang Zeng Yi uległ Lucjanowi Błaszczykowi 1:3 i to lubuscy tenisiści zrobili krok ku mistrzostwu kraju. Zważywszy fakt, że był to trzeci pojedynek tych zawodników w finałowej fazie, i że dwukrotnie triumfował Azjata, należało przypuszczać, że goście są na najlepszej drodze do mistrzostwa. Jednakże w drugim starciu Daniel Górak w trzech partiach, gładko pokonał Daniela Bąka, doprowadzając do remisu w meczu.

Nikt zapewne nie spodziewał się rezultatu, jakim zakończył się trzeci pojedynek dnia. Brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w singlu z 2011 roku, Paweł Fertikowski uległ nadspodziewanie gładko w trzech setach Lei Yi, mimo, że dzień wcześniej rywala odprawił od stołu po trzech rozdaniach.
I znowu tenisiści z Ziemi Lubuskiej stanęli o krok od mistrzostwa, co mogło się stać faktem, po tym, jak w czwartym pojedynku Daniel Floras prowadził już 2:1 w setach z Robertem Florasem. Jednak czwarty set wygrany do 9 i piąty do 5 przez Florasa, pozwolił tenisistom z Mazowsza na pozostanie w grze o mistrzowski laur.

W piątym decydującym o mistrzostwie Polski pojedynku, Daniel Górak w czterech setach pokonał Lucjana Błaszczyka. W czwartym secie pojedynku, zawodnicy dla jego rozstrzygnięcia potrzebowali rozegrać 36 gemów.

Brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski finałowej rywalizacji Wschodzący Białystok Superliga zdobyły zespoły SPAR AZS Politechnika Rzeszów i Armada BTTS Silesia Miechowice.
Ponadto należy odnotować fakt, że podopieczni trenera Michała Napierały, tenisiści Silesii Miechowice zdobyli także Puchar Polski.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki - ZKS Drzonków 3:2

Wang Zeng Yi - Lucjan Błaszczyk 1:3 (7:11, 11:9, 8:11, 9:11)
Daniel Górak - Daniel Bąk 3:0 (11:8, 11:8, 11:7)
Paweł Fertikowski - Lei Yi 0:3 (3:11, 7:11, 9:11)
Robert Floras - Daniel Bąk 3:2 (8:11, 11:8, 8:11, 11:9, 11:5)
Daniel Górak - Lucjan Błaszczyk 3:1 (11:4, 10:12, 11:8, 19:17)