Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Świąteczny Stół Pajacyka w Trójmieście i na Pomorzu. Polska Akcja Humanitarna szuka partnerów do grudniowej akcji

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna szuka w Trójmieście i na Pomorzu szuka chętnych, którzy włączą się w akcję Świąteczny Stół Pajacyka w Trójmieście i na Pomorzu. - PAH zaprasza właścicieli lokali gastronomicznych z całej Polski do włączenia się w akcję i wspólnego świętowania - wyliczają organizatorzy.

Ponad 240 lokali gastronomicznych już zgłosiło się do Świątecznego Stołu Pajacyka edycja 2023 r. Ile ich będzie finalnie? To zależy od zainteresowania przedstawicieli lokalnych gastronomii. W zeszłym roku udział w akcji wzięło 610 lokali z Polski i zagranicy, dzięki czemu udało się zgromadzić niemal 160 tys. zł - informują organizatorzy.

Do akcji dołączyć może każdy - duże sieci gastronomiczne, jak i mniejsze restauracje rodzinne, bary czy kawiarnie.

- 8 grudnia zapraszamy wszystkich do lokali oznaczonych żółtym plakatem z Pajacykiem! - zachęca Tadeusz Szczepaniak, koordynator akcji PAH. - Czasem niewielki gest może bardzo wiele zmienić. Ta inicjatywa ma też bardzo ważny wymiar symboliczny, bo pokazuje, że potrafimy się jednoczyć, aby pomagać osobom w potrzebie.

Świąteczny Stół Pajacyka – czym jest?

To jednodniowa akcja, w ramach której restauratorzy z całej Polski przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz dożywiania i wsparcia psychologicznego dla dzieci z Polski i Ukrainy. Tegoroczny stół ma finał w piątek 8 grudnia.

To akcja, której powodzenie zależy od branży gastronomicznej, ale też od klientów. To część opłat z ich rachunków trafi na konto akcji pomocowej przeprowadzanej przez PAH.

- Tego dnia warto zjeść w lokalu oznaczonym plakatem Pajacyka i pomóc dzieciom - zachęcają w Polskiej Akcji Humanitarnej.

Świąteczny Stół Pajacyka 2023 dedykowany jest finansowaniu zarówno dożywiania, jak i wsparcia psychologiczne dla dzieci i młodzieży w Polsce w ramach programu Pajacyk.

- Pomoc PAH obejmuje wszystkie dzieci, niezależnie od ich obywatelstwa – dlatego z programu korzystają także m.in. młode osoby z Ukrainy, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju przez wojnę - wyjaśniają organizatorzy Świątecznego Stołu.

Gdzie zjeść przy Świątecznym Stole Pajacyka? I gdzie znaleźć lokal?

Do Świątecznego Stołu Pajacyka będzie można zasiąść w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Poddębicach, Zgorzelcu, Chorzowie czy Mikołajkach. Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć na aktualizowanej na bieżąco mapie - KLIKNIJ.

By zarejestrować swój np. lokal, sklep lub firmę cateringową, do czwartku 30 listopada trzeba wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy - KLIKNIJ.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto