Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto teatru i artystów w Och-Teatrze w Warszawie

Redakcja
Och - Teatr w Warszawie.
Och - Teatr w Warszawie. Krzysztof Krzak
Obchodzony 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru stanowi doskonałą okazję do uczczenia dorobku obecnych i dawnych artystów sceny. Szczególne obchody tego święta odbędą się już w poniedziałek, 25 marca 2013 roku w warszawskim Och-Teatrze.

Tego dnia Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich, Związek Artystów Scen Polskich i Och-Teatr w Warszawie o godzinie 12 zapraszają na uroczystości Dnia Artysty Weterana Scen Polskich pod patronatem nestorki scen, Danuty Szaflarskiej. Spotkanie uświetnią fragmenty spektaklu będącego w repertuarze Och-Teatru, a opartego na piosenkach i szlagierach sprzed lat "Czas nas uczy pogody" w reżyserii Krzysztofa Materny oraz wystawa pamiątkowych zdjęć z ubiegłorocznych uroczystości w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Swój udział w uroczystościach zapowiedzieli m.in. Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Seweryn, Krystyna Janda, Maria Seweryn, Irena Santor, Zofia Czerwińska, Jerzy Połomski i Emilia Krakowska. Organizatorzy wystosowali zaproszenia także do m.in. Prezydentowej, Anny Komorowskiej, Prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz - Waltz, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego.

Dzień Artysty Weterana, obchodzony w kontekście Międzynarodowego Dnia Teatru, ma służyć uhonorowaniu tych, którzy kiedyś stojąc na scenie dostarczali wzruszeń i radości a teraz patrzą na nią z pozycji widza. Dzień ten ma upowszechnić wiedzę o Fundacji, jako o organizacji pożytku publicznego, która pomaga wysłużonym lub chorym artystom. Uroczystość ma zachęcić do upowszechniania informacji o możliwości wsparcia Fundacji przekazując 1% od podatku dochodowego.

Natomiast już 5 kwietnia o godzinie 19.30 Teatr Polonia zaprasza na kolejną premierę w swojej siedzibie przy ulicy Marszałkowskiej 56. Izabella Cywińska zaprezentuje swoją realizację sztuki jednego z najciekawszych współczesnych dramaturgów rosyjskich, Nikołaja Kolady, autora "Merylin Mongoł" w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. Bohaterkami sztuki "Baba Chanel" uczynił on pięć starszych kobiet, członkiń chóru „Olśnienie”, które spotkały się z okazji 10 - lecia zespołu. Panie cieszą się życiem, bawią, piją i wierzą w dobrą przyszłość. Przez chwilę chcą być szczęśliwe, zapomnieć o okrutnej prawdzie życia: starości, samotności, biedzie. Poprzebierane w ludowe stroje, smakując potrawy specjalnie przez siebie na tę okazję przygotowane, czekają na kierownika zespołu młodego Siergieja, harmonistę (w tej roli Przemysław Bluszcz). Wszystkie się w nim podkochują, a on... przyprowadza Rozę, młodszą i biorącą aż półtorej oktawy śpiewaczkę. Wywołuje to żywą reakcję i ma daleko idące konsekwencje. A widzom zapewnia sporą dawkę dowcipu, zabawy i refleksji. Cywińska zaangażowała do "Baby Chanel" znakomite aktorki. Wystąpią: Barbara Horawianka, Maria Mamona, Elżbieta Jarosik, Maria Maj, Sławomira Łozińska i Dorota Pomykała. Scenografię i kostiumy przygotowała Katarzyna Adamczyk, opracowanie muzyczne to praca Jacka Kity, a ruch sceniczny - Jana Pęczka.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto