MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego na obozie w Zakopanem

Redakcja
Rodzinna fotografia uczestników obozu sportowego w Zakopanem.
Rodzinna fotografia uczestników obozu sportowego w Zakopanem.
W dniach 6 - 16 lipca 2015 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA z Ostrowca Świętokrzyskiego zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.

W pensjonacie "Maria" znalazło swoją bazę 35 niepełnosprawnych zawodników, w tym 9 osób niepełnosprawnych w wieku "50+" oraz 9 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).
- Była to kolejna taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie – mówi Remigiusz Woźniak, kierownik obozu, wiceprezes Stowarzyszenia SZANSA. – Po poprzednich obozach sportowych mieliśmy już doświadczenie i dokładnie zaplanowane treningi. Jednak największym wyzwaniem było tak dopasować zajęcia, aby uczestnicy obozu w rozpiętości od 23 lat do 71 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności. Dla mnie osobiście wielkim sukcesem jest to, że wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra chętnie uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

- Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu SZANSY, to nie tylko treningi na siłowni, gry w badmintona, bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w mszach świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Wielkim wyczynem była wyprawa ośmiu osób na Giewont – dodaje Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Zamiast kolacji organizowany był grill. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych SZANSY, czyli zumby. Zajęcia gimnastyczne przy muzyce odbywały się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowane zostały wyjazdy na baseny termalne "Szaflary", gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Zakopane 2015 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, trenerzy SZANSY mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach, w których brała udział większa ilość osób w większej ilości dyscyplin. Przyczyniło się to do odkrycia nowych zawodników, którzy wcześniej w poszczególnych dyscyplinach nigdy nie trenowali, a teraz być może nawet pojadą na zawody.

- Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego - powiedział Remigiusz Woźniak. – Mimo że dla niektórych nie był to pierwszy medal w życiu, to radość z jego otrzymania jest nie do opisania. Dlatego zapraszamy na stronę internetową www.szansa.onecik.pl, gdzie znajduje się bogata galeria zdjęć.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto