Szkoła Pionierów PFR. Jak osiągnąć biznesowy sukces? Znani eksperci i technologiczni przedsiębiorcy wspierają młodych w rozwoju

Materiał partnera zewnętrznego
To ludzie tworzą Szkołę Pionierów PRF. Z jednej strony są to uczestnicy – młodzi, ambitni, z pomysłem na siebie i motywacją do działania. Z drugiej – eksperci, którzy pokazują, jak wygląda świat technologii i biznesu od kuchni. Bez ludzi Szkoła Pionierów PFR nie mogłaby istnieć.

Czym różni się Szkoła Pionierów od innych tego typu przedsięwzięć?

Szkoła Pionierów PFR to międzynarodowy program edukacyjny, który uczy przede wszystkim praktyki, rozwija biznesowe umiejętności i umożliwia rozwinięcie skrzydeł i wypłynięcie na szerokie wody biznesów technologicznych, a także wspiera innowatorów. Polskie firmy mogą być innowacyjne, a polskie technologie w nich tworzone mogą rozwiązywać globalne wyzwania. To, co jest istotne to motywacja do działania i umiejętność wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności do przekonania decydentów o słuszności swojego pomysłu.

W Szkole Pionierów PFR spotkać można najlepszych praktyków, osoby, które od lat współtworzą środowisko biznesowe, wykorzystując najnowsze technologie, eksperymentując i tworząc nowe patenty. Szkoła Pionierów PFR nie da gotowego przepisu na sukces, ale pokaże realia pracy, możliwe kierunki rozwoju i przydatne narzędzia. Eksperci i praktycy wspierający Szkołę Pionierów PFR na własnej skórze przekonali się, że warto, świętowali sukcesu i pokonywali kryzysy.

Innowacyjny program dla pionierów

Program warsztatowy tworzony jest przez praktyków biznesu na bazie własnych doświadczeń i praktycznej wiedzy, którą ma zarówno rada programowa, jak i eksperci z Polski i Berlina współtworzący poszczególne warsztaty. Szkoła Pionierów PFR nie ma zastąpić klasycznej edukacji, to projekt dla wyjątkowych osób, które chcą od życia czegoś więcej. Szkoła Pionierów uczy teorii poprzez praktykę. Największy nacisk położony jest na rozwijanie kompetencji miękkich - kluczowych dla rozwoju startupów w Polsce. Wsparcie młodych przedsiębiorców, innowatorów jest ważne z punktu widzenia całego polskiego biznesu.

„Raport World Economic Forum 2016 pokazuje, jakie są kompetencje przyszłości polskich pracowników i pracodawców. Warto zobaczyć, co ma się zmienić na przestrzeni następnych 5 lat. Krytyczne myślenie, kreatywność, inteligencja emocjonalna, podejmowanie decyzji, elastyczność poznawcza, jak również rozwiązywanie złożonych problemów, to kluczowe kompetencje, jakie młodzi ludzie mają rozwijać. Szkoła Pionierów chce być elementem, który wspiera największe talenty z całej Polski i właśnie na tych kompetencjach się skupia” - tak pierwszą edycję Szkoły Pionierów otwierała Eliza Kruczkowska - Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR.

W programie warsztatowym wiele miejsca i czasu poświęca się pracy nad pomysłem na biznes. Dzięki kontaktom z praktykami w Warszawie i Berlinie, doświadczonymi w biznesie i sukcesami na koncie w poszczególnych dziedzinach, można prowadzić konsultacje, wprowadzać zmiany, konfrontować pomysł z rzeczywistością, a także przygotować plan dalszego rozwoju.

Dobry pomysł to jedno, a jego właściwa prezentacja drugie. Uczestnicy Szkoły Pionierów nauczą się prezentacji kreacji przed potencjalnymi inwestorami. Po warsztatach przygotują swoją prezentację produktu i zaprezentują przed przedstawicielami funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez PFR Ventures, które również są gotowe na finansowanie projektów w początkowej fazie rozwoju.

Rada programowa Szkoły Pionierów PFR – kto zasiada?

Rada Programowa czuwa nad merytoryczną częścią warsztatów. Jednak to nie jest typowy tego typu zespół, w Radzie Programowej PFR zasiadają praktycy, którzy niejednokrotnie są również prowadzącymi zajęcia. Uczestnicy Szkoły Pionierów spotykają się z nimi w ramach warsztatów. To niesamowita okazja do poznania osobiście ludzi, którzy już teraz mają wpływ na polską innowacyjność i nowe technologie.
Kto wchodzi w skład Rady Programowej Szkoły Pionierów PFR?

 • Natalia Hatalska, analityk trendów, CEO infuture hatalska foresight institute
 • Filip Granek - CEO XTPL
 • Eliza Kruczkowska - Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR
 • Damian Zapłata - CCO i członek zarządu Allegro.pl
 • Grzegorz Garczyński - Head of Performance Marketing Booksy
 • Aleksandra Przegalińska - Badaczka MIT/Akademii Leona Koźmińskiego
 • Olaf Żylicz - Profesor Uniwersytetu SWPS
 • Rafał Agnieszczak - Przedsiębiorca internetowy

Kim są eksperci Szkoły Pionierów PFR?

Szkoła Pionierów to doświadczenie zupełnie odmienne od klasycznej edukacji. System przekazywania wiedzy, informacji, utrwalania i doskonalenia umiejętności jest zupełnie inny. Zwracają na to uwagę uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia, ale świadomi swojego zadania są także eksperci.

„Młodym Pionierom głównie opowiadamy o doświadczeniach. Opowiadamy o tym, jak rozmawiać z inwestorami, szczególnie jeśli tematyka, którą się zajmują, nie posiada buzzwordów, które są teraz tak bardzo popularne” – Rafał Wojda.

O tym, dlaczego warto wysłać zgłoszenie i spróbować swoich sił, wspominają osoby związane z Polskim Funduszem Rozwoju przy organizacji poprzedniej edycji. O tym, dlaczego warto wysłać zgłoszenie i spróbować swoich sił mówią doświadczeni praktycy biznesu:

"Szkoła Pionierów to duża szansa dla osób, które nie boją się podjąć ryzyka, żeby postawić biznes lub zacząć od nowa. Młodzi ludzie mają głowę pełnych świetnych pomysłów, ale potrzebują zdobyć umiejętności, które przerodzą te pomysły w konkretny i realny sukces biznesowy. Dzięki Szkole Pionierów będą mieć możliwość rozwinąć swoje talenty związane z budowaniem ciekawych projektów. Eksperci Szkoły Pionierów w ciągu trzech tygodni w Warszawie i tydzień w Berlinie będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem, którą sami zdobyli podczas swojej często kilkudziesięcioletniej kariery zawodowej zarówno w kraju, jak i zagranicą. Czy to jest recepta na sukces w biznesie? Na pewno jedna z dróg, która do tego sukcesu przybliży, bo oprócz pomysłu, wiedzy, umiejętności, ciągłego rozwoju i pieniędzy, potrzeba jest jeszcze trochę szczęścia i spotkanie odpowiednich osób na swojej drodze zawodowej. Mam nadzieje, że tak będzie w przypadku Szkoły Pionierów." - Karolina Borkowska - Public Dialog

Eksperci stawiają na wsparcie na starcie i pomoc w zmianie pomysłu na konkretny plan działania:

Dla przyszłych przedsiębiorców, którzy chcą działać w branży nowych technologii to ogromna szansa na przyspieszenie rozwoju pomysłów, jak i - co bezcenne - pomoc w wyznaczeniu kierunku dla nich samych oraz biznesów, którymi się zajmują czy też - w które chcą się zaangażować. Moim zdaniem Szkoła Pionierów daje niezbędną przestrzeń i szerokie wsparcie do rozwoju talentów, których celem jest uzyskanie statusu prężnie działających przedsiębiorców w branży nowych technologii z potencjałem globalnym, ale nie tylko. Można mieć świetny pomysł, ale tak samo ważna jest wiedza, jakich narzędzi użyć, jak uzupełniony powinien zostać zespół, jaki model biznesowy będzie najlepszy czy jaki sposób skalowania przyjąć. Szkoła Pionierów to takie „szczęście” z wyboru. - Aleksandra Szol-Tułecka - e-commerce manager, Moliera2

Sukces w biznesie? Eksperci współpracujący ze Szkołą Pionierów mają swoje doświadczenia, z którymi chętnie się dzielą.

Nie ma magicznego sposobu na sukces w biznesie, choć jest wiele teorii i książek na ten temat. Według mnie każdy musi odnaleźć własną drogę. Bardzo ważną kwestią w osiąganiu sukcesu biznesowego jest otwarcie na inne perspektywy, czerpanie z wiedzy i doświadczeń innych osób, połączone z wytrwałością i praktycznymi umiejętnościami biznesowymi. Takie właśnie spojrzenie na rozwój biznesu staramy się promować w ramach Szkoły Pionierów. Najważniejsze, żeby zawsze na horyzoncie wszystkich naszych działań był jeden najważniejszy sędzia: klient z jego potrzebami i oczekiwaniami. Dodajemy do tego ciężką pracę i mamy - może niezbyt magiczny, ale przez to prawdziwy - przepis na sukces. - Damian Zapłata - chief commercial officer i członek zarządu Allegro

Najważniejsze elementy programu to:

 • edukacja przez wyzwania
 • mentoring pear-to-pear
 • personalny plan rozwoju
 • warsztat prowadzony przez praktyków
 • szkolenie wyjazdowe na podstawie specjalnego programu
 • Klub Pionierów

Wszystko, co warto wiedzieć o Szkole Pionierów

Zmienią ich w przedsiębiorców przyszłości

Szkoła Pionierów PFR. Jak osiągnąć biznesowy sukces? Znani eksperci i technologiczni przedsiębiorcy wspierają młodych w rozwoju

Szkoła Pionierów PFR: spróbuj już teraz!

Przeżyj przygodę i wypróbuj Szkołę Pionierów już teraz. Trwa rekrutacja do kolejnej edycji wydarzenia. Eksperci, warsztaty, tygodnie pracy, inspiracji i motywacji, a także wyjazd do Berlina czekają na Twoje zgłoszenie.

Pierwsza edycja wydarzenia to ponad 300 aplikacji, 80 przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych i 50 pionierów, którzy korzystali z bogatego programu warsztatów. Trwa rekrutacja na kolejną edycję eventu. Wyślij zgłoszenie i spróbuj swoich sił już dziś. Pozostało niewiele czasu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie