Szkoła wyższa jako nowoczesna organizacja - jak zarządzać uczelnią?

Materiał informacyjny Comarch.pl
System zarządzania w oświacie w ostatnich latach znacząco się zmienił. Istotną rolę odgrywa tutaj transformacja cyfrowa. Każda szkoła wyższa powinna wybrać odpowiedni system zarządzania, co w znaczący sposób ułatwi pracę, a przy tym ją usprawni. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Transformacja cyfrowa oświaty

Cyfrowa transformacja oświaty wymaga zastosowania narzędzi, dzięki którym przyspieszy się pracę, a jednocześnie nadal utrzyma się wysoki poziom edukacyjny. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż jest to proces, a zarazem inwestycja, która powinna mieć charakter stały. Coraz częściej władze oświaty rozumieją, że obecnie nie ma możliwości szkolenia studentów bez zastosowania start upów. Ale istotne jest też oprogramowanie, które pozwoli zarządzać jednostką jaką jest uczelnia wyższa. Ministerstwo Edukacji i Nauki zwraca uwagę jak istotną rolę odgrywa Centrum Transformacji Cyfrowej, co umożliwia zarządzanie dostępem do systemów teleinformatycznych. Jednocześnie można zbudować i rozwinąć społeczeństwo informacyjne. Stosowanie zintegrowanych programów koordynuje wdrożenie nowych narzędzi dydaktycznych. Dochodzi też do rozwoju kreatywności w społeczeństwie, a także rozwoju kompetencji. Tutaj na uwagę zasługuje system ERP dla uczelni wyższych. Planowanie zasobów przedsiębiorstwa jest metodą efektywnego planowania, którą obecnie wykorzystuje się nie tylko w firmach, ale i uczelniach wyższych. Uczelnie otrzymują w pełni przygotowane środowisko edukacyjne. Jednocześnie za pomocą systemów można prowadzić ćwiczenia polegające na stymulacji pracy. Pandemia koronawirusa w znaczący sposób obnażyła problemy z jakimi zmaga się polska edukacja. Problemem okazała się organizacja zdalnego nauczania, natomiast wykorzystując system do zarządzania uczelnią ERP można wybrać tryb nauczania, a przy tym nie ma znaczenia miejsce pobytu uczestników.

Jak wybrać system do zarządzania uczelnią wyższą?

System do zarządzania uczelnią wyższą przede wszystkim powinien być efektywny, ale też łatwy w obsłudze. Na pewno sprawdzi się system ero dla oświaty, który wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne. System kompleksowo wspiera procesy dydaktyczne, ale nie tylko. Pozwala też na łatwiejsze zarządzanie administracją, co obejmuje również zarządzanie finansowe, kadrowe, a nawet logistyczne. Z takiego systemu korzysta coraz więcej uczelni wyższych zarówno prywatnych, jak i publicznych. Kolejną jego zaletą jest modułowa budowa, a także bardzo szeroka warstwa konfiguracyjna. Dzięki temu taki system jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta. Wykorzystując go można zaoszczędzić sporo czasu, a także ustrzec się od błędów. W systemie występuje pełna integracja na poziomie baz danych. Jednocześnie wystarczy tylko raz wprowadzić informacje, by zostały one automatycznie przesłane między modułami. System pozwala też na szybsze uporządkowanie danych, a także generowanie wszelkiego rodzaju raportów bądź analiz. Samo zarządzanie systemem jest naprawdę bardzo proste i nie wymaga dużej wiedzy. Wykorzystanie systemu ERP ułatwia pełne zarządzanie placówką jaką jest uczelnia wyższa i to z każdego szczebla. Sprawdzi się nawet w przypadku uczelni, które mają rozproszone jednostki i to zarówno wydziały, jak i filie. System jest w pełni bezpieczny, co oznacza, że nie trzeba obawiać się wycieku danych. Warto dowiedzieć się więcej na stronie: https://www.comarch.pl/administracja-publiczna/produkty/comarch-erp-egeria/uczelnie/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto