MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szukasz pracy? Chcesz więcej zarabiać? W tej branży płacą tyle, co w IT! Firmy oferują atrakcyjne zarobki. Zobacz aktualne oferty pracy

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
Sprzedaż online, zarządzanie zespołem, digital marketing – tu brakuje specjalistów. Zobacz ciekawe oferty pracy i zarobki w branży.
Sprzedaż online, zarządzanie zespołem, digital marketing – tu brakuje specjalistów. Zobacz ciekawe oferty pracy i zarobki w branży. Gettyimages.com
Manpower opracowało bogaty raport dotyczący trendów na rynku pracy w 2022 roku. Agencja zwróciła uwagę na takie kwestie jak oczekiwania pracowników, a także braki kadrowe oraz zarobki w aż 10 branżach m.in. w digital i e-commerce, sprzedaży i marketingu, produkcji i inżynierii, farmacji czy w finansach. Okazuje się, że szczególnie digital i e-commerce, który to sektor oferuje równie atrakcyjne wynagrodzenia co branża IT, boryka się z brakami kadrowymi. Poznaj stawki wynagrodzeń i przejrzyj oferty pracy dla e-commerce i digital.

Zarobki w e-commerce. Stawki robią wrażenie

Okazuje się, że szczególny deficyt talentów doskwiera sektorowi e-commere i digital oraz sprzedaży i marketingu. Według opublikowanych przez Manpower danych, dyrektor e-commerce może liczyć nawet na 45 tysięcy złotych wynagrodzenia brutto.

Inne stanowiska w sektorze e-commerce i digital, wraz ze stawkami maksymalnych wynagrodzeń przewidywanych w 2022 roku, to m.in.:

 • Digital Specialist – 12 000 PLN
 • E-commerce Manager – 22 000 PLN
 • E-commerce Key Account Manager – 20 000 PLN
 • CRM Specialist – 11 000 PLN
 • Social Media Manager – 18 000 PLN
 • Customer Experience Manager – 25 000 PLN
 • SEO Specialist – 11 000 PLN
 • Project Manager – 25 000 PLN
 • Graphic Designer – 10 500 PLN
 • Content Manager – 15 000 PLN
 • Copywriter – 10 000 PLN
 • UX / UI Designer – 15 000 PLN

Duży popyt na nowych pracowników przy jednoczesnym niedoborze talentów wpływa na rosnące wynagrodzenia. Pracodawcy ze względu na wysokie koszty, związane z pozyskaniem nowego personelu oraz jego wdrożeniem, często decydują się na złożenie korzystnej finansowo kontroferty pracownikowi, który chce opuścić organizację. W efekcie kandydaci z obszaru e-commerce i digital mogą liczyć na wzrost wynagrodzeń nawet o 10-20 proc. – komentuje sytuację w branży e-commerce Anna Tietianiec, Business Manager

Trendy na rynku pracy 2022

Dane opublikowane w raporcie Manpower, wykazują, że w niektórych sektorach zapotrzebowanie na talenty osiągnęło rekordowo wysoki poziom, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami o pracę w branży e-commerce i digital. Może ta informacja będzie impulsem dla tych, którzy szukają nowych możliwości zawodowych?

Mimo dynamicznego wzrostu zatrudnienia w sektorze e-commerce i digital w 2021 roku obecny rynek jest nadal bardzo otwarty na kandydatów z tego obszaru. Na wiele ofert pracy mogą liczyć osoby na stanowiskach takich jak e-commerce manager, digital manager, projektant UX/UI, marketing automation specialist, CRM manager, SEM/SEO specialist, traffic manager, web analyst czy customer experience manager – wymienia w raporcie ekspertka.

W raporcie podkreślono także, że obserwujemy nierówny wzrost gospodarczy, tzn., że firmy w nierównym stopniu wracają do stanu sprzed pandemii, a także fakt, że pracodawcy poszukują nowych rozwiązań w obszarze HR, aby móc spełnić oczekiwania kandydatów i zyskać najlepszą kadrę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szukasz pracy? Chcesz więcej zarabiać? W tej branży płacą tyle, co w IT! Firmy oferują atrakcyjne zarobki. Zobacz aktualne oferty pracy - Strefa Biznesu

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto