T-Mobile Ekstraklasa. Lider remisuje, spadkowicze wygrywają

Jan Urban - trener Legii Warszawa.
Bezbramkowym remisem zakończył się sobotni pojedynek Piasta Gliwice z Legią Warszawa. Skromne wygrane zanotowały dwa ostatnie zespoły w tabeli - GKS Bełchatów oraz Podbeskidzie Bielsko - Biała.

Pomimo straty punktów w Gliwicach Legia Warszawa utrzymała się na pierwszym miejscu w tabeli. Jednak warszawiakom depcze po piętach Lech Poznań, który wygrywając w poniedziałek z Jagiellonią Białystok może zminimalizować stratę do dwóch punktów.

"Nie weszliśmy dobrze w to spotkanie, dlatego pierwsza połowa była nijaka w naszym wykonaniu. Nie potrafiliśmy zagrozić Piastowi. Rywale mogli strzelić gola, ale Kuciak świetnie obronił uderzenie Robaka. Później wszystkie siły rzuciliśmy do ataku. Chcieliśmy wygrać, ale nie udało się. Mamy pięć punktów przewagi nad Lechem, a w poniedziałek przekonamy się, ile z niej zostanie" - powiedział Jan Urban na łamach legia.com.

Legia Warszawa zremisowała z Piastem Gliwice 0:0. W 78. minucie Danijel Ljuboja skierował piłkę do siatki, wcześniej odbierając ją z rąk bramkarza Piasta Pawła Treli, jednak sędzia odgwizdał faul i bramki nie uznał.

Polonia Warszawa nie potrafiła wygrać na swoim stadionie z GKS-em Bełchatów, który po 24. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W 57. minucie bramkarza Polonii pokonał Kamil Wacławczyk, który bezbłędnie wykonał strzał z rzutu wolnego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.

Najwięcej działo się podczas pojedynku Lechii Gdańsk z Podbeskidziem. Worek z bramkami otworzył w 63. minucie Tomasz Górkiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Wodeckiego. 11 minut później wynik podwyższył Damian Chmiel dobijając strzał Marko Cetkovicia. Zaledwie 3 minuty potrzebowała Lechia, aby strzelić kontaktową bramkę. Zdobył ją strzałem głową Tomasz Frankowski. Jednak zawodnicy z Gdańska nie zdołali odrobić strat, dzięki czemu piłkarze Podbeskidzia wracają znad morza z kompletem punktów.