MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Takie są zmiany w rolnictwie 2022 roku. Obejmą m.in. dopłaty, emerytury, handel na targowiskach i eksport

Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Nowe regulacje prawne, formy pomocy lub ograniczenia - poznaj zmiany w rolnictwie przewidywane w 2022 roku --->

Zmiany dotyczą m.in. rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży na targowiskach, dopłat do zadrzewień śródpolnych czy loch, KRUS czy esportu.
Nowe regulacje prawne, formy pomocy lub ograniczenia - poznaj zmiany w rolnictwie przewidywane w 2022 roku ---> Zmiany dotyczą m.in. rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży na targowiskach, dopłat do zadrzewień śródpolnych czy loch, KRUS czy esportu. pixabay.com
Jakie zmiany w rolnictwie przyniesie 2022 rok? W tegorocznym naborze ma powrócić dopłata określona uzupełniającą płatności podstawową, będzie także wsparcie do zadrzewień śródpolnych. O dopłaty do loch w 2022 roku będą mogli wnioskować hodowcy świń. Zmiany szykują się także w emeryturach rolniczych. Nowe regulacje przewidują wyższe limity dopłaty do paliwa i handel na targowiskach bez opłat. Zapraszamy na przegląd nowości.

Są rzeczy, które zmieniają się co roku - jak podstawa obliczania podatku rolnego czy tego od nieruchomości. W poniższym zbiorze informacji skupiamy się na zmianach w przepisach, regulacjach i ograniczeniach, które mogą znacząco wpłynąć na portfel polskiego rolnika. Poznaj zmiany, które mają lub mogą wejść w życie w 2022 roku.

Zmiany w rolnictwie w 2022 roku obejmują dopłaty do paliwa, zmienią się limity

Od 1 stycznia 2022 roku zwiększony będzie limit zużycia oleju napędowego wykorzystywanego do prac w gospodarstwie ze 100 do 110 litrów na 1 ha użytków rolnych. Podwyższony limit będzie obowiązywał również w przypadku zwierząt, czyli limit zużycia oleju napędowego do 1 dużej jednostki przeliczeniowej bydła (DJP) z 30 l do 40 l.

Sama stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2022 r. pozostaje bez zmian i wyniesie 1,00 zł na 1 litr oleju.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego rolnicy mogą składać 2 razy w roku - w lutym i sierpniu. W pierwszym terminie faktury potwierdzające zakup paliwa mogą pochodzić z okresu od początku sierpnia do końca stycznia, zaś do wniosków składanych w sierpniu od 1 lutego do 31 lipca.

Kolejne zmiany w rolnictwie 2022 poznasz, przeglądając kolejne slajdy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Takie są zmiany w rolnictwie 2022 roku. Obejmą m.in. dopłaty, emerytury, handel na targowiskach i eksport - Strefa Agro

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto