MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Te produkty GIS wycofał w ub. miesiącu. Masz je w domu? Lepiej wyrzuć, bo mogą być niebezpieczne

asz
18 września: wykrycie bakterii Listeria monocytogenes w filetach śledziowych
Ostrzeżenie publiczne dot. partii filetów śledziowych a’la matias GIS wydał po tym, gdy Inspekcja Weterynaryjna w próbkach produktu wykryła bakterie Listeria monocytogenes.

Szczegóły dotyczące produktów:
Produkt – Filet śledziowy a’la matias
Producent: Zakład Przetwórstwa Rybnego PANIX Sp. z o.o., Śląskowo 49a, 63-930 Jutrosin, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30221801.
Numer partii/Termin przydatności do spożycia/Wielkość opakowania:
012320/165
27.09.2020 / 1kg, 0,4 kg
28.09.2020 /0,5 kg, 2,5 kg, 4 kg
01.10.2020 / 0,4 kg, 0,5 kg, 2,5 kg
18 września: wykrycie bakterii Listeria monocytogenes w filetach śledziowych Ostrzeżenie publiczne dot. partii filetów śledziowych a’la matias GIS wydał po tym, gdy Inspekcja Weterynaryjna w próbkach produktu wykryła bakterie Listeria monocytogenes. Szczegóły dotyczące produktów: Produkt – Filet śledziowy a’la matias Producent: Zakład Przetwórstwa Rybnego PANIX Sp. z o.o., Śląskowo 49a, 63-930 Jutrosin, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30221801. Numer partii/Termin przydatności do spożycia/Wielkość opakowania: 012320/165 27.09.2020 / 1kg, 0,4 kg 28.09.2020 /0,5 kg, 2,5 kg, 4 kg 01.10.2020 / 0,4 kg, 0,5 kg, 2,5 kg istockphoto.com
Wycofane z obrotu produkty stanowią niemałą grupę, ale łączy je jedno - mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia. We wrześniu niemal co kilka dni GIS publikował ostrzeżenia publiczne, informując o produktach, w których wykryto niebezpieczne bakterie i inne poważne uchybienia mogące nie pozostać bez wpływu na nasze zdrowie. Wycofano z obrotu sporo żywności, którą kupujemy na co dzień! Zobacz, co konkretnie i upewnij się, że nie masz tego w domu.

We wrześniu GIS wycofał z obrotu mnóstwo produktów

Państwowa Inspekcja Sanitarna, Inspekcja Weterynaryjna lub sami producenci - to instytucje, które najczęściej przekazują informację o tym, że w danym produkcie wykryto nieprawidłowości, które mogą stanowić zagrożenie dla konsumentów. Ostrzeżenia publiczne informujące o rzeczywistym lub potencjalnym zagrożeniu, które doprowadziło do wycofania z obrotu produktów żywnościowych oraz przeznaczonych do kontaktu z żywnością publikuje Główny Inspektorat Sanitarny. We wrześniu takich ostrzegawczych komunikatów wydano aż 10!

Wycofane z obrotu produkty najlepiej wyrzucić lub zwrócić do sklepu. Nie można ich jeść ani używać - to niebezpieczne!

Żywność wycofana przez GIS we wrześniu. Nie jedz tego!

W ubiegłym miesiącu wycofywano z obrotu sporo produktów, które każdy z nas ma w swojej kuchni. Podejrzane okazały się m.in.

  • partie:
  • jajek,
  • rukoli,
  • łososia.

Oprócz tego potencjalne zagrożenie wykryto też w przyborach kuchennych, które również wycofano z obrotu.

Nie śledziłeś na bieżąco ostrzeżeń GIS? Zobacz, jakie produkty wycofano z obrotu we wrześniu i upewnij się, że nie masz ich w domu!

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te produkty GIS wycofał w ub. miesiącu. Masz je w domu? Lepiej wyrzuć, bo mogą być niebezpieczne - Nowiny

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto