Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Te zawody najlepiej rokują w 2021 roku. Zobacz, ile zarobisz na dobrze płatnych stanowiskach

AB
W jakich branżach i na jakich stanowiskach możesz liczyć na najwyższe zarobki w 2021 roku? Którzy pracownicy przebierają w ofertach pracy?

Oto „Przegląd wynagrodzeń Polska 2021”. Zobacz na kolejnych slajdach >>>
W jakich branżach i na jakich stanowiskach możesz liczyć na najwyższe zarobki w 2021 roku? Którzy pracownicy przebierają w ofertach pracy? Oto „Przegląd wynagrodzeń Polska 2021”. Zobacz na kolejnych slajdach >>>Pxhere.com
W których branżach szukać pracy, żeby dobrze zarabiać? Na jakie zarobki mogą liczyć osoby pracujące w dostępnych i dobrze płatnych zawodach? Sprawdź wynagrodzenia najlepiej płatnych pracowników.

Mimo pandemii co druga osoba zatrudniona w branży IT może pochwalić się podwyżką, która miała miejsce w ostatnich miesiącach – wskazuje Devire w „Przeglądzie wynagrodzeń Polska 2021”. W tej branży utrzymuje się rynek pracownika, a najczęstszą przyczyną zmiany pracy przez specjalistów ds. IT są kwestie finansowe.

Choć branża IT również borykała się z trudnościami, np. częściowym zawieszeniem projektów, to nadal pozostaje w dobrej kondycji, a zapotrzebowanie na specjalistów nie maleje. Przede wszystkim dlatego, że na polskim rynku popyt na specjalistów IT jest większy niż podaż. Nie zapominajmy jednak, że presja płacowa w branży IT jest trendem stałym, który obserwujemy od lat i tak jak dotychczas, zmiana pracy jest jednym z szybszych sposobów na podwyżkę – komentuje Dorota Hechner z Devire.

W branży IT najbardziej intratne stanowiska wymagają znajomości technologii chmurowych, infrastruktury i narzędzi do komunikacji oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej opłacani specjaliści zajmują się m.in. rozwojem aplikacji mobilnych i usług dostarczanych w chmurze oraz analizą danych. Firmy dyktujące trendy w branży stawiają na wysoką jakość.

Wśród najlepiej płatnych stanowisk z obszaru IT i telekomunikacji znalazły się: Cloud Engineer, Cloud Architect, Cloud Security Engineer czy Cloud Network Engineer. Autorzy raportu „Przegląd wynagrodzeń Polska 2021” zwracają także na wzrost zapotrzebowania na inżynierów DevOps zajmujących się rozwiązaniami chmurowymi. W ciągu roku ich oczekiwania finansowe zwiększyły się z ok. 22 000 zł do 25 000-27 000 zł przy kontrakcie B2B. Jeżeli w 2021 r. trend wzrostowy utrzyma się, zarobki tzw. DevOpsów pójdą w górę o 10-15%.

Pandemia sprawiła, że sprzedaż stacjonarna raptownie spadła, a firmy zajmujące się handlem zaczęły więcej inwestować w e-commerce. Stąd wzmożone zapotrzebowanie na specjalistów ds. e-commerce w niemal każdej branży. Zarobki osób zajmujących się e-handlem są silnie zróżnicowane. Zaczynają się od ok. 5000 zł, aby w najlepszych przypadkach sięgać nawet 30 000 zł.

- W ostatnich latach rola e-commerce systematycznie rosła, a wybuch pandemii sprawił, że trend ten jeszcze bardziej się rozwinął. Osoby posiadające doświadczenie w sprzedaży internetowej są dziś na wagę złota i mogą przebierać w ofertach pracy. W tej chwili na portalach rekrutacyjnych i z ogłoszeniami można znaleźć ponad 1400 rekrutacji na stanowiska e-commerce – mówi Elżbieta Sobiech, ekspertka ds. rekrutacji digital i e-commerce w Devire.

Największe zapotrzebowanie występuje na specjalistów ds. CRM, marketing automation, programmaticu, a także analityki danych digitalowych i CRM-owych. Aż 90% reprezentantów tych specjalizacji ankietowanych przez Devire przyznało, że otrzymało ofertę pracy w ciągu kilku ostatnich miesięcy grudnia.

Dobra passa utrzymuje się również w budownictwie i nieruchomościach. Co prawda w połowie 2020 r. miało miejsce lekkie załamanie branży budowlanej, ale firmy szybko powróciło do realizacji wstrzymanych inwestycji. Na ukończeniu rozpoczętych inwestycji zależało zwłaszcza generalnym wykonawcom i deweloperom, którzy poszukiwali kierowników planowania i realizacji inwestycji, kierowników robót i kosztorysantów branżowych (sanitarnych, elektrycznych i ogólnobudowlanych). Eksperci Devire spodziewają się, że w 2021 r. utrzyma się popyt na tego typu specjalistów.

Autorzy raportu zakładają, że w 2021 r. instytucje finansowe będą inwestować w rozwój bankowości internetowej oraz usług finansowych. W sprzedaży spodziewają się popytu na osoby z wieloletnim doświadczeniem, które pomogą w rozwoju usług digital oraz dostosowaniu się firm do wyzwań, jakie niesie ze sobą zastana rzeczywistość.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Te zawody najlepiej rokują w 2021 roku. Zobacz, ile zarobisz na dobrze płatnych stanowiskach - Strefa Biznesu

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto