To był cudowny moment dla wielu tysięcy dzieci w całej Polsce!

Materiał informacyjny Dzień Sportu na Orliku 2021
Na stu boiskach typu Orlik, we wszystkich szesnastu województwach odbyły się imprezy sportowe w ramach akcji „Dzień Sportu na Orliku 2021”.

*

Uczestnicy sportowego święta mieli możliwość uczestniczenia w profesjonalnych rozgrzewkach, a następnie w wielu atrakcyjnych konkurencjach sprawnościowych. Organizowana przez Fundację Orły Sportu akcja skierowana była do dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych w formule pikniku sportowego.

*

– Przede wszystkim zależało nam na integracji międzypokoleniowej poprzez sport i ten efekt udało nam się uzyskać. Tysiące uczestników, i tych młodszych, i tych starszych, bawiło się doskonale – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu.

*

W trakcie jednej z imprez – w Unisławiu w województwie kujawsko-pomorskim – gościem specjalnym była Iga Baumgart-Witan, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska w biegach sztafetowych podczas igrzysk w Tokio.

– Dzień Sportu na Orliku to fantastyczna impreza, popularyzująca sport wśród nie tylko najmłodszych. Jestem dumna, że mogłam tutaj być, że mogłam być ambasadorką tego projektu i widzieć te wszystkie uśmiechnięte twarze. Jest to szczególnie ważne teraz, w trakcie pandemii COVID-19, gdy aktywność fizyczna była mocno ograniczona – mówiła Baumgart-Witan.

*

W Unisławiu odbyło się także spotkanie przedstawicieli Polskiej Agencji Antydopingowej z młodzieżą i ich bliskimi. W trakcie specjalnego szkolenia młodzi sportowcy dowiedzieli się nie tylko czym jest doping, ale przede wszystkim dlaczego warto być uczciwym na boisku.

*

– Dla nas najważniejsze jest to by przekazywać młodym zawodnikom czym są wartości fair – play. W sporcie nie warto iść na skróty. Doping jest nie tylko sportowym oszustwem, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia zawodników. Chcemy by wiedzieli o tym już teraz, u progu swoich – czego im życzę z całego serca – wielkich karier sportowych – mówi Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

*

Istotnym elementem „Dnia Sportu na Orliku 2021” były mecze międzypokoleniowe z udziałem pasjonatów sportu w różnym wieku. Podczas imprez możliwość zaprezentowania miały również lokalne kluby sportowe, które są bardzo ważnym elementem całego systemu sportowego w Polsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali także poczęstunek i pamiątkowe gadżety.

*

Organizację „Dnia Sportu na Orliku 2021” dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

*

*

Dodaj ogłoszenie