Tomasz Sikora bez żółtej koszulki lidera

Paweł Wieczorek
Nasz biathlonista zajął 13. miejsce podczas biegu sprinterskiego na 10 km, rozgrywanego w norweskim Trondheim, i stracił pozycję lidera w Pucharze Świata.

Zawody wygrał bezbłędnie strzelający Niemiec Michael Greis. Dla polskich kibiców najważniejszą informacją było miejsce głównego rywala Tomka Sikory, czyli fenomenalnego Ole Einara Bjoerndalena, który pomimo jednego pudła na strzelnicy uplasował się na drugiej pozycji. Polak również raz pomylił się podczas strzelania, ale jego dyspozycja biegowa była daleka od ideału, jaki prezentował jeszcze niedawno, co potwierdza również na swojej stronie internetowej.

"To chyba dla mnie najcięższa końcówka sezonu, jaką pamiętam. Co roku w ostatnich startach odrabiałem punkty a w tym sezonie jest o to bardzo ciężko" - pisze Tomasz Sikora.

Okazje do poprawienia wyniku nasz orzeł będzie miał w sobotę podczas biegu pościgowego. Jak sam zapewnia będzie mocno walczył by zająć jak najlepszą pozycję w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata. W biegu tym nie zobaczymy pozostałych polaków, którzy podczas sprintu spisali się fatalnie, zajmując 90. (Łukasz Szczurek) i 97. (Adam Kwak) miejsce.

Na pocieszenie nasz reprezentant zachował czerwony plastron lidera sprintu z przewagą 19 punktów nad drugim Bjoerndalenem.