Uczę się w ostatniej klasie liceum/technikum © fot. archiwum DB
[2/12]

TOP 10 najważniejszych pytań na egzamin maturalny. Matura 2021 w pytaniach i odpowiedziach. O to pytają uczniowie, a CKE tłumaczy zasady!

Uczę się w ostatniej klasie liceum/technikum. Chcę przystąpić do egzaminu maturalnego w maju 2021 r. Złożyłem już deklarację wstępną przed 30 września 2020 r. Czy muszę złożyć deklarację ostateczną?

To zależy od tego, czy chcesz coś w deklaracji wstępnej zmienić. Nie musisz składać deklaracji ostatecznej, jeżeli jedyną zmianą w stosunku do deklaracji wstępnej byłoby wykreślenie części ustnej. Ta część deklaracji jest anulowana z mocy prawa. Jeżeli nie chcesz wprowadzić żadnej innej zmiany – Twoja wstępna deklaracja stanie się automatycznie ostateczną. Musisz złożyć deklarację ostateczną, jeżeli chcesz zrezygnować z przedmiotów dodatkowych, które zadeklarowałeś albo jeżeli chcesz dodać kolejne przedmioty. W takiej sytuacji w złożonej wcześniej deklaracji wstępnej musisz nanieść zmiany, potwierdzić je podpisem i ponownie złożyć deklarację do dyrektora szkoły. Możesz też złożyć nową deklarację.
Matura 2021 będzie się różniła od tej z wcześniejszych lat. Najważniejsze zmiany to brak egzaminów ustnych, brak konieczności przystąpienia do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego i wreszcie - okrojenie wymagań. Wszystkie zmiany uwzględniono już w informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. CKE odpowiada również na pytania uczniów. Wyjaśnienia dotyczące matury 2021 wraz z odpowiedziami publikujemy w naszej galerii. KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

Najnowsze wiadomości

reklama