Uczę się w ostatniej klasie liceum/technikum © fot. archiwum DB
[3/12]

TOP 10 najważniejszych pytań na egzamin maturalny. Matura 2021 w pytaniach i odpowiedziach. O to pytają uczniowie, a CKE tłumaczy zasady!

Uczę się w ostatniej klasie liceum/technikum. Zastanawiam się, czy przystąpić do egzaminu maturalnego w 2021 r. Czy zasady, które obowiązują w 2021 r. , będą obowiązywały również w kolejnych latach?

Nie. Zasady przystąpienia i zdania egzaminu maturalnego w 2021 r. będą obowiązywały tylko w 2021 r. W kolejnych latach będą obowiązywały procedury, które obowiązywały w latach 2015–2019.
Matura 2021 będzie się różniła od tej z wcześniejszych lat. Najważniejsze zmiany to brak egzaminów ustnych, brak konieczności przystąpienia do egzaminu z tzw. przedmiotu dodatkowego i wreszcie - okrojenie wymagań. Wszystkie zmiany uwzględniono już w informatorze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. CKE odpowiada również na pytania uczniów. Wyjaśnienia dotyczące matury 2021 wraz z odpowiedziami publikujemy w naszej galerii. KLIKNIJ W ZDJĘCIE I ZOBACZ ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA.

Najnowsze wiadomości

reklama