MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają zapisy do akcji Masz Głos 2024. Zgłoś się i weź lokalne sprawy w swoje ręce!

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Grupy zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na wsparcie przez cały okres trwania edycji, niezależnie od tego, w którym województwie mają siedzibę.
Grupy zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na wsparcie przez cały okres trwania edycji, niezależnie od tego, w którym województwie mają siedzibę. fot. Fundacja Batorego Masz Głos/materiały prasowe
Nadchodzące wybory samorządowe to doskonała okazja dla mieszkańców, aby poznać i wybrać do władz osoby, które dobrze rozumieją problemy lokalnych środowisk. Poznając wcześniej plany i priorytety poszczególnych kandydatów, łatwiej będzie zmierzyć się z konkretnymi wyzwaniami po wyborach. Aktywni mieszkańcy, którzy wspólnie z samorządem chcą podejmować ważne lokalne sprawy, mogą liczyć na wsparcie Fundacji Batorego w ramach akcji Masz Głos. Zgłoszenia grup mieszkańców lub organizacji społecznych są przyjmowane do 16 lutego.

Spis treści

Na czym polega akcja Masz Głos?

Udział w akcji Masz Głos jest bezpłatny, a tegoroczna edycja trwa od lutego do listopada. W tym czasie eksperci i ekspertki programu, m.in. prawnicy, specjaliści do spraw samorządowych, komunikacji i działań społecznych, pomogą uczestnikom zrealizować działanie we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami. W akcji Masz Głos chodzi o to, aby sprawy lokalne były sprawami wspólnymi, żeby nie działać na zasadzie „wyście sobie, a my sobie”. Wystarczy mieć pomysł lub dostrzec problem, którego rozwiązanie poprawi życie mieszkańców, i zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy.

– W akcji stawiamy na współpracę władz i mieszkańców, bo jesteśmy przekonani, że to najlepsza droga, aby mieszkańcy mieli coraz większy wpływ na decyzje dotyczące swoich miejscowości. Tegoroczne wybory samorządowe to dodatkowa szansa na wybór do lokalnych władz ludzi, którzy nie tylko rozumieją potrzeby mieszkańców, ale są otwarci na dialog z nimi. Zgodnie z przysłowiem „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, warto zagłosować świadomie, w oparciu o program, żeby potem nie zderzać się z murem obojętności czy niechęci - zachęca Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Harmonogram akcji Masz Głos 2024

 • 2 lutego – 16 lutego - Zapisy się do akcji Masz Głos – edycja 2024
 • 26 lutego - Ogłoszenie wyników rekrutacji
 • 29 lutego - Spotkanie otwierające online
 • marzec - Spotkania wojewódzkie stacjonarnie w różnych miastach
 • 7 marca - Szkolenie z promocji i komunikacji działań społecznych online
 • do 15 marca - Wypełnienie ankiety początkowej
 • 17-19 maja - Ogólnopolski Zlot Masz Głos stacjonarny – Falenty pod Warszawą
 • październik-listopad - Spotkania podsumowujące online
 • 30 listopada - Zakończenie działań uczestników
 • do 6 grudnia - Wypełnienie ankiety końcowej
 • luty 2025 - Gala nagród Super Samorząd i Super Głos
fot. Fundacja Batorego Masz Głos/materiały prasowe

Kto może wziąć udział w akcji Masz Głos?

Uczestnikami akcji Masz Głos są sołectwa, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i fundacje, Młodzieżowe Rady Miasta, Rady Kobiet, Rady Seniorów, samorządy uczniowskie. W zakończonej właśnie edycji udział wzięła grupa trenerów boksu pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu, dziennikarki lokalnego portalu, pasjonaci zabytków, mieszkańcy sprzeciwiający się budowie hal magazynowych i odlesieniu miejskiego lasu.

– W większości zgłaszają się do nas grupy z małych miejscowości, w których wsparcie dla ludzi zainteresowanych np. udziałem w sesjach rady miasta czy gotowych wystąpić do władz z inicjatywą mieszkańców, jest trudniej dostępne – wyjaśnia Joanna Załuska. – Akcja podpowiada, jak zacząć skuteczniej działać – mówi Karolina Sójka, ubiegłoroczna uczestniczka z Fundacji Tilia z Pabianic. Urszula Pawlik z Fundacji Lelka z Bartoszyc dodaje: – To fajna opcja na współpracę z samorządem.

Jakie wsparcie otrzymają uczestnicy akcji?

Grupy zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na wsparcie przez cały okres trwania edycji, niezależnie od tego, w którym województwie mają siedzibę. Wsparcie obejmuje:

 • stałą współpracę i doradztwo ze strony doświadczonego koordynatora, pracującego na danym terenie,
 • pomoc prawną,
 • wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami z całej Polski,
 • możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach online i stacjonarnych oraz jednym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się w maju pod Warszawą,
 • możliwość otrzymania mikrograntu na działania (600 zł),
 • konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych,
 • szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy edycję.

Jak zostać uczestnikiem akcji Masz Głos 2024?

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 16 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 26 lutego przez stronę internetową akcji Masz Głos.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto