Trzecia domowa wygrana GKS Bełchatów i awans na pozycję wicelidera [ZDJĘCIA, WIDEO]

Adam Kieruzel
W tym sezonie bełchatowianie na swoim obiekcie wygrali wszystkie trzy spotkania i nie stracili ani jednej bramki Adam Kieruzel
Zawodnicy GKS Bełchatów po trudnym spotkaniu pokonali Odrę Opole 1:0 (1:0) w środowym meczu Fortuna 1 ligi. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w 40. minucie gry Mateusz Marzec po zagraniu Mikołaja Grzelaka.

Mecz od ataku rozpoczęli przyjezdni, ale GKS odpowiedział zagraniem Krzysztofa Wołkowicza do Bartosza Biela, który uderzył prosto w bramkarza rywali. W 40. minucie spotkania na prawej stronie znalazł się Mikołaj Grzelak, który zagrał w pole karne, a tam odnalazł się Mateusz Marzec, który wbił piłkę do siatki, choć po meczu długo trwały wątpliwości, czy to Marzec, czy jednak Biel wpakował futbolówkę do bramki. W końcówce pierwszej części gry wynik mógł podwyższyć Bartłomiej Bartosiak, ale jego próbę po podaniu Marca wybronił Kacper Rosa.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli opolanie, którzy próbowali odrobić straty, ale bezskutecznie. Gospodarze odpowiedzieli strzałem nad poprzeczką aktywnego w tym starciu Biela. Później zrobiło się gorąco, ale piłka po uderzeniu Sebastiana Boneckiego odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry. Opolanie dalej atakowali, a gospodarze odpowiadali groźnymi akcjami, lecz z obu stron brakowało skuteczności. W końcówce biało-zielono-czarni utrzymywali się przy piłce, a po ostatnim gwizdku cieszyli się z kolejnych trzech punktów zdobytych na własnym terenie.

Jedyną bramkę w starciu GKS z opolanami można zobaczyć TUTAJ.

"Brunatni" są aktualnie drugą drużyną Fortuna 1. Ligi z dorobkiem dziesięciu oczek. Liderem jest Warta Poznań, która jest jedyną ekipą, która w tym sezonie ograła podopiecznych Artura Derbina.

Kolejny mecz GKS Bełchatów rozegra w niedzielę 25 sierpnia o godz. 17 na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.