Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Turniej Piłkarski Osób Niepełnosprawnych Szansa Cup 2015

Redakcja
Tomasz Taborski dumnie prezentuje puchar za zajęcie II miejsca dla WTZ z ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Tomasz Taborski dumnie prezentuje puchar za zajęcie II miejsca dla WTZ z ulicy Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. materiał Stowarzyszenia SZANSA
9 czerwca 2015 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Turniej Piłkarski Osób Niepełnosprawnych SZANSA CUP 2015.

Organizatorem było Stowarzyszenie "Forum Młodego Ostrowca", a głównym partnerem i współorganizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W turnieju wzięło udział 12 zespołów reprezentujących Warsztaty Terapii Zajęciowej z Buska – Zdroju, Gnojna, Skarżyska – Kamiennej, Śmiechowic, Opatowa, Lipska, Piotrowic, Zgórska, Jędrzejowa i Ostrowca Świętokrzyskiego (WTZ z ulicy Rzeczki i Żabiej). Zawody odbyły się na obiektach MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim, który był partnerem tej imprezy.

Patronat honorowy nad imprezą objął Laureat Europejskiego Wawrzynu Olimpijskiego, Poseł na Sejm RP, Zbigniew Pacelt. Imprezie patronowali również Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński oraz Starosta Powiatu Ostrowieckiego, Zbigniew Duda.
- Wiadomo, że sport to fascynacja milionów ludzi na całym świecie. Sport jednoczy, daje inspiracje, spełnia marzenia i zapewnia emocje. Dla wielu ludzi bezcenne i nieporównywalne z innymi przeżyciami – powiedział Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia SZANSA. – Myślę, że dlatego tego rodzaju imprezy, gdzie każdy może pokazać swoje umiejętności, cieszą się wśród osób niepełnosprawnych takim zainteresowaniem.

Na uroczystym otwarciu imprezy obecni byli Paweł Górniak, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, Mieczysław Libuda – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskimi i Wioletta Rogala - Mazur – asystentka Posła na Sejm RP Zbigniewa Pacelta. To oni wylosowali zespoły do poszczególnych grup.

Po meczach eliminacyjnych utworzyła się finałowa grupa, która rozegrała między sobą mecze o miejsca medalowe, w wyniku których I miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej Skarżysko - Kamienna, II - WTZ Ostrowiec ul. Żabia (zespół I), a III miejsce - WTZ Zgórsko.
- Bardzo serdecznie dziękujemy sędziom, którzy od zawsze profesjonalnie „gwizdają” SZANSA CUP – powiedział Robert Rogala, kierownik WTZ Ostrowiec z ul. Żabiej. – Tym razem byli z nami Tadeusz Pery, Tomasz Fulara i Rafał Borek. Profesjonalne zabezpieczenie medyczne imprezy przeprowadzili Jakub Borowski i Paweł Sokołowski z NSGR - Ratownictwo Medyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W kategoriach indywidualnych nagrody otrzymali:Dominik Czarnota (Skarżysko-Kamienna) – najlepszy strzelec turnieju z ilością 19 goli; Jacek Taborski (Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Żabia) – najlepszy bramkarz turnieju, Paweł Dunal (Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Żabia) – najlepszy piłkarz turnieju i Damian Przygoda (Ostrowiec Świętokrzyski, ul. Żabia) – najmłodszy piłkarz turnieju.

- Nasze Stowarzyszenie od kilku lat współpracuje z SZANSĄ na płaszczyznach sportowych osób niepełnosprawnych. Widząc sportową determinację oraz uczestników bezpośrednio w akcji, utwierdzam się w przekonaniu, że warto z nimi pracować i dawać im sportową radość – powiedział Paweł Celebański, prezes Forum Młodego Ostrowca. – Pełne zaangażowanie, profesjonalizm i uśmiech na każdym kroku. Widać, że to nie jest ich praca tylko pasja. Cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do popularyzacji sportu osób niepełnosprawnych w naszym mieście – dodał.

Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Żabiej pokazał, że potrafi zaprezentować się zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym, ale na wielkie brawa zasługują również osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami związane z tą placówka, które nie uczestniczyły czynnie sportowo w turnieju. Przez cały dzień trwała integracja i wspólny doping dla wszystkich zespołów, które przyjechały na Stadion Miejski KSZO Ostrowiec.

Zawody zostały dofinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki, Stowarzyszenia Forum Młodego Ostrowca oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto