Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Turniej półfinałowy UEFA Regions' Cup w Małopolsce

Magdalena Ciszewska
Magdalena Ciszewska
Trener drużyny z Małopolski - reprezentanta naszego kraju odpowiada na pytania dziennikarzy
Trener drużyny z Małopolski - reprezentanta naszego kraju odpowiada na pytania dziennikarzy Magdalena Ciszewska
Już po raz kolejny małopolskie stadiony gościć będą amatorskie drużyny rywalizujące w rozgrywkach Europa Regions’ Cup. Konkurentami reprezentującej nas w turnieju półfinałowym Małopolski będą drużyny z Rosji, Finlandii i Białorusi.

Mecze rozgrywane w dniach 3-7 sierpnia 2010 w Libiążu, Myślenicach i Wolbromiu wyłonią uczestnika przyszłorocznych finałów organizowanych przez UEFA.

Drużyna prowadzona przez Michała Królikowskiego i Tadeusza Piotrowskiego w potyczkach na szczeblu krajowym najpierw wygrała eliminacje strefowe, zostawiając w pokonanym polu Świętokrzyski ZPN i Podkarpacie. Kolejne zwycięstwa odnotowała z Podlaskim ZPNem (3-2) oraz z identycznym wynikiem z Dolnośląskim ZPNem. W spotkaniu decydującym o prymacie w Polsce Małopolska wygrała z Wielkopolską 2-1. Rywalizacja na krajowym gruncie dobiegła końca 12 lipca 2009 roku.

Region Małopolski jest z Mistrzostwami Europy piłkarzy-amatorów związany od samego początku ich organizacji, czyli od 1999 roku - mówi Prezes MZPN,. Wówczas mecze rozgrywano na stadionie Hutnika i w Myślenicach. Po raz drugi turniej eliminacyjny (a w zasadzie półfinałowy) odbył się w Małopolsce w 2004 roku - grano wtedy w Proszowicach, Wolbromiu i Brzesku. W 2005 roku także te areny oraz później zakwalifikowane przez komisję UEFA obiekty w Libiążu i Zabierzowie gościły uczestników finałów Regions’ Cup.

Małopolsce nie udało się wywalczyć medalu, za to zebrała mnóstwo komplementów za stronę organizacyjną imprezy – pochlebnie wypowiadali się m.in. obecni na finałach słynny trener Josef Venglos, prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej Jean-Pierre Escalettes, a także Andy Roxburgh.

Kolejne wybory Małopolski jako gospodarza były zatem nieprzypadkowe – podkreśla Ryszard Niemiec. Spotkać się można było nawet z opiniami, iż to doskonała organizacja finału w Małopolsce pomogła ocalić turniej przed wykreśleniem go z listy oficjalnych imprez UEFA.

W rundzie wstępnej rozgrywki toczyć się będą w 3 grupach, po 4 w każdej. W tej fazie wezmą udział zespoły Armenii, Izraela, Macedonii, Szwecji, Turcji i Walii oraz 6 spośród następujących ośmiu: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Anglia, Estonia, Węgry, Irlandia Płn., Rumunia i Słowacja. Dwa zespoły, które nie zostaną wylosowane do rundy wstępnej, zakwalifikują się od razu do rundy pośredniej. Z rundy wstępnej awans zdobędą trzej zwycięzcy grup oraz dwie drużyny z drugich miejsc wyłonione wg określonych kryteriów. W sumie awansuje 5 zespołów.

Bazę treningową półfinału Regions’ Cup stanowić będą stadiony czterech krakowskich klubów: Bronowianki, Dąbskiego, Tramwaju i Zwierzynieckiego.

Terminarz gier:
• 3 sierpnia, 16.00, Libiąż: Polska - Rosja
• 3 sierpnia, 18.00, Wolbrom: Finlandia - Białoruś
• 5 sierpnia, 17.00, Wolbrom: Polska - Finlandia
• 5 sierpnia, 17.00, Myślenice: Białoruś - Rosja
• 7 sierpnia, 17.00, Libiąż: Rosja - Finlandia
• 7 sierpnia, 17.00, Myślenice: Białoruś - Polska

Źródło: materiały z konferencji prasowej zorganizowanej przez MZPN 29 lipca w krakowskim Hotelu Orbis Cracovia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto