Unihokej - zbąszyńskie licealistki najlepsze w Wielkopolsce

W dniach 17 -18 marca w „Zbąszyniance” odbył się Finał Wielkopolski w Unihokeju Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Osiem zespołów z całego województwa rywalizowało ze sobą w zawodach.

W pierwszym dniu rozgrywek mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem każdy z każdym.
Do drugiego dnia awansowały po dwa zespoły z grup A i B. Otwarcia turnieju dokonali: Dyrektor ZS nr 1 w Zbąszyniu Bogusław Pietrusiewicz oraz Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Tomasz Szczechowicz.

W drugim dniu turnieju zmierzyły się ze sobą cztery najlepsze zespoły. Rozegrane zostały półfinały a następnie mecze o miejsca. Srebrne medale wywalczyły zawodniczki ZSZ Wolsztyn, które zostały pokonane przez gospodynie turnieju 3:2.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyły uczennice III LO Gniezno pokonując ZSP-E z Konina 0:1. Mecze były bardzo zacięte, nie brakowało ostrych zagrań. Na zakończenie wyróżnione zostały najlepsze zawodniczki z każdej drużyny.

Z drużyny ZSZ WOLSZTYN nagrodę otrzymała Wiktoria Kubicka, z III LO GNIEZNO - Klaudia Rogulska, z ZSG-E KONIN - Paula Kulig natomiast ZS NR 1 ZBĄSZYŃ - Anna Borkowska. Dekoracji najlepszych zawodniczek oraz drużyn dokonali: Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Turystyki i Rekreacji Tomasz Szczechowicz oraz sędzia zawodów Marcin Hoffmann.

Sędziami dwudniowych zmagań byli: Marcin Hoffmann i Piotr Drozd.
Gratulujemy serdecznie wszystkim zespołom.