Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uroczystość Lecha Wałęsy nie na żywo, czyli misja TVP trwa

Mariusz Wójcik
Mariusz Wójcik
Nie będzie transmisji na żywo obchodów 25. rocznicy otrzymania przez Lecha Wałęsę Pokojowej Nagrody Nobla. Nie leży bowiem to w "zakresie jej misji". Chętnie za to podejmie się transmisji beatyfikacji kolejnego "świętego" i retransmisji też.

Lecha Wałęsy nie darzyłem nigdy specjalnym poważaniem, zarówno jako osoby prywatnej, jako pełniącej przewodnictwo w "Solidarności", czy w końcu piastującej najwyższe stanowisko w państwie. Mało tego, odbierałem go zawsze w kategorii politycznej groteski, jako mistrza lapsusu o nie dającym się zaszufladkować sposobie konwersacji, polegającym chociażby na wygłaszaniu przez siebie przeciwstawnych stwierdzeń. Nie zmienia to jednak faktu, że Wałęsa zapisał się w historii nie tylko Polski, ale obecny jest także na kartach historii światowej.

Dzisiaj przypada 25. rocznica przyznania Lechowi Wałęsie Pokojowej Nagrody Nobla. Jest to w jakiś sposób wydarzenie ważne, zasługujące na rzetelne jego zrelacjonowanie.

Tymczasem Telewizja Polska jako, wydawać by się mogło, instytucja zobligowana między innymi do relacjonowania wydarzeń, wypina się - mówiąc delikatnie na Lecha Wałęsę i jego rocznicę, bo nie wchodzi to w "zakres jej misji". Wszak są wydarzenia ważniejsze.

Nie mamy już chyba żadnych wątpliwości, na czym polega misja TVP. Ostatnio pisałem o żądaniach kleru dotyczących zwiększenia czasu antenowego dla programów katolickich, które szybko zostały spełnione przez wiceprezesa TVP Mirosława Siwka - link. Dwa ostatnie dni, to też pokaz misji telewizji. Rano, w południe i wieczór, transmisje, relacje, komentarze - poświęcone beatyfikacji kolejnego "świętego". Więc misja trwa.

Zbigniew Chlebowski z PO, uważa brak transmisji na żywo 25. rocznicy otrzymania przez Lecha Wałęsy Pokojowej Nagrody Nobla za skandal. Sugeruje też że, kierownictwo TVP powinno ulec zmianie. W podobnym tonie wypowiada się także Wojciech Olejniczak z SLD: -"Jeśli nie będzie transmisji z tych uroczystości, to jest to dowód na to, że w TVP konieczne są zmiany.

Tak więc jedna z ikon historii, jaką bez wątpienia jest Lech Wałęsa, nie wchodzi w zakres misji Telewizji Polskiej, i nie pomoże mu w tym inna, nieco mniejsza ikonka w klapie marynarki, którą ostentacyjnie nosi. Wałęsa musi wiedzieć, że Tadeusz Rydzyk nie wybacza adwersarzom.
Czarne górą - Katowizja Polska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto