MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

USA: rządowa agencja odradza wycieczki do sześciu kolejnych krajów. Polska na cenzurowanym od 30 listopada

Emil Hoff
Emil Hoff
30 listopada 2021 Polska trafiła na listę państw wysokiego ryzyka epidemicznego amerykańskiej agencji rządowej CDC. Podróże nad Wisłę są stanowczo odradzane Amerykanom.
30 listopada 2021 Polska trafiła na listę państw wysokiego ryzyka epidemicznego amerykańskiej agencji rządowej CDC. Podróże nad Wisłę są stanowczo odradzane Amerykanom. Photo by Louis Velazquez on Unsplash
USA podchodzą bardzo ostrożnie do sprawy wygasania pandemii koronawirusa na świecie. Stany Zjednoczone wolą dmuchać na zimne. Amerykańska rządowa agencja CDC (Centers for Disease Control and Prevention), zamiast usuwać, dodaje kolejne państwa do specjalnej listy krajów wysokiego ryzyka COVID i odradza Amerykanom podróże. Czy na liście ryzyka CDC jest też Polska? Tak, ale to dla nas nie pierwszyzna - trafiliśmy na listę CDC już 30 listopada 2021.

Spis treści

USA: podróże w czasach COVID na zasadzie czterech poziomów ryzyka

Koordynacją działań mających wygasić epidemię koronawirusa w USA zajmuje się agencja CDC, która rekomenduje najlepsze rozwiązania rządowi i obywatelom. Jeśli chodzi o podróże po świecie, CDC dzieli kraje na cztery poziomy ryzyka epidemicznego:

  1. Niski
  2. Średni
  3. Wysoki
  4. Bardzo wysoki

Dla państw, o których nie ma wystarczający danych, jest jeszcze kategoria „poziom nieznany”.

Dla każdego poziomu ryzyka zalecenia dla podróżujących Amerykanów nieco się różnią. Na poziomie bardzo wysokim wszelkie podróże są stanowczo odradzane.

Agencja w USA nadal odradza podróże do Polski

We wtorek 30 listopada 2021 CDC zaktualizowała swoją listę państw i poziomów ryzyka. W tym zestawieniu Polska znalazła się na poziomie czwartym – bardzo wysokiego ryzyka zakażenia COVID-19. Oznacza to, że turystom z USA stanowczo odradza się podróże do Polski.

Wciągnięcie naszego kraju na najwyższy poziom ryzyka epidemicznego agencji CDC wynikało z dużego wówczas wzrostu zachorowań na koronawirusa. Poziom czwarty ogłaszany jest przez CDC w państwach, w których na 100 tys. osób w ciągu minionych 28 dni przypadło 500 zakażeń koronawirusem.

Polska na cenzurowanym od listopada. Lista ryzyka stale się powiększa

Chociaż lista krajów czwartego poziomu ryzyka jest stale aktualizowana przez CDC, w sprawie Polski nie nastąpiły żadne zmiany. W lutym 2022 nasz kraj nadal jest na cenzurowanym. Znajdujemy się jednak w świetnym towarzystwie: czwarty stopień zagrożenia według CDC obejmuje obecnie wszystkie państwa Europy, niemal wszystkie obu Ameryk (w tym same USA), dużą część Afryki, Azji i Australię.

Od 15 lutego 2022 lista powiększyła się jeszcze o 6 kolejnych państw i terytoriów:

  • Azerbejdżan
  • Białoruś
  • Komory
  • Francuską Polinezję
  • Saint-Pierre i Miquelon (wspólnota zamorska Francji)
  • Połufniową Koreę

USA: COVID na świecie według agencji CDC. Sprawdź swoją destynację

Na oficjalnej stronie agencji CDC znajduje się mapa, ukazująca aktualny poziom zagrożenia epidemicznego COVID-19 we wszystkich krajach świata. To przydatne narzędzie, umożliwiające szybkie sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa w państwie, do którego planujemy się wybrać, według najlepszej wiedzy amerykańskiej agencji CDC.

Mapę poziomów zagrożenia COVID można znaleźć TUTAJ.

Źródło: cdc.gov

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Gdzie na wakacje w sierpniu i we wrześniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: USA: rządowa agencja odradza wycieczki do sześciu kolejnych krajów. Polska na cenzurowanym od 30 listopada - Strona Podróży

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto