Vancouver. Biathlon. Francuz Vincent Jay mistrzem olimijskim!

W biegu sprinterskim mężczyzn na dystansie 10 km zwyciężył Francuz Vincent Jay. Srebro wywalczył Norweg Emil Hegle Svendsen. Brąz dla Chorwata Jakova Faka. Tomasz Sikora po dwóch pudłach zajął dopiero 29. miejsce.

Spełniły się obawy pogodowe. Podczas biegu bardzo mocno padało, najpierw rzęsisty deszcz, a potem gęsty śnieg. W takich warunkach pogodowych najlepiej poradził sobie Francuz Vincent Jay, wygrywając pierwszą męską biathlonową konkurencje podczas igrzysk w Vancouver. Na drugim miejscu ze srebrnym medalem sklasyfikowany został Emil Hegle Svendsen, a brązowy medal wywalczył w ciężkich warunkach niespodziewanie młody zawodnik z Chorwacji Jakova Fak.

Jeden z faworytów biegu, pięciokrotny mistrz olimpijski Norweg Ole Einar Bjoerndalen, strzelał dzisiaj bardzo słabo i zajął dopiero 17. miejsce.

Nasz Tomasz Sikora bardzo dobrze rozpoczął bieg trafiając celnie wszystkie strzały podczas pierwszego strzelania. Niestety podczas drugiego zaliczył dwie karne rundy, które zniweczyły jego szanse na medal. Ostatecznie zajął 29. miejsce w dzisiejszym biegu sprinterskim.

Drugi Polski zawodnik Łukasz Szczurek ukończył dzisiejsze na 85.miejscu wyprzedzając jedynie dwóch zawodnikowi.

Sprint w Whistler zaliczany był do biathlonowego Pucharu Świata.

Już w najbliższy czwartek kolejna szansa na dobry występ dla Tomasza Sikory, kiedy rozegrany zostanie bieg pościgowy