MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w K-cach

Jerzy
Jerzy
Logo Kongresu
Logo Kongresu
Większość wydarzeń kongresowych i Targi Biznes Expo odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, przy ul. Olimpijskiej w dniach 10-12 października 2016 r.

Spośród bardzo wielu zaplanowanych podczas VI Międzynarodowego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wydarzeń, warte polecenia dla zobrazowania ich różnorodności tematycznej, to m.in.:Polacy w kosmosie, Sztuka współdzielenia, Facebook dźwignią handlu, "Googlanie" biznesu, czy Odbrązawianie Ameryki.

Polacy w kosmosie
Wydawałoby się, że polskie związki z kosmosem reprezentowane są jedynie przez Mikołaja Kopernika i Mirosława Hermaszewskiego, jedynego Polaka, który zobaczył Ziemię z jej orbity. Jednak, o czym nie wszyscy wiedzą, w naszym kraju istnieje polski Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego, który skupia blisko 30 firm i organizacji. Między innymi członkiem ZPSK jest Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk i największy portal informacyjny o sektorze kosmicznym. W trakcie Kongresu dowiemy się o wiele więcej o firmach funkcjonujących w sektorze kosmicznym, poznamy dotychczasowe osiągnięcia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), a także zadania stojące przed Polską Agencją Kosmiczną (POLSA). Będzie to także dobry moment na dyskusję na temat uczestnictwa polskich przedsiębiorstw w programach realizowanych przez ESA.
W kierunku gwiazd. Jak podmioty z sektora MŚP mogą uczestniczyć w rozwoju sektora kosmicznego w Polsce, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sala 9 (10.10.2016 r., 14:00-16:00)

Sztuka współdzielenia
W naszej mentalności głęboko zakorzenione jest poczucie własności odnoszące się zarówno do dóbr materialnych, jak i myśli technologicznych i wszelkiego rodzaju osiągnięć. A jednak na świecie robi furorę zjawisko sharing economy, czyli ekonomii współdzielenia, która najprościej mówiąc oznacza współużytkowanie, współtworzenie czy współkupowanie. Katalizatorem jej dynamicznego rozwoju był kryzys finansowy w roku 2008 i potrzeba oszczędzania, lepszego wykorzystania zasobów i zmiany relacji społecznych.
Podczas Kongresu będziemy się zastanawiać na czym polega fenomen sharing economy i czy jest on zagrożeniem dla wielu zawodów czy też szansą na aktywizację zawodową wielu osób. Poruszymy też ważne zagadnienia dotyczące uregulowań podatkowych związanych z funkcjonowaniem platform działających w modelu SE.
Sharing economy w Polsce, Europie i na świecie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sala 8, (11.10.2016 r., 9:00-11:00)

Facebook dźwignią handlu
Panel dotyczący Boost Your Business najlepiej obrazuje parafraza wywodzącego się jeszcze z PRL sloganu „reklama dźwignią handlu”, tyle że w odniesieniu do nieograniczonych wręcz przestrzeni internetu. „Boost Your Business” jest międzynarodowym programem Facebooka, który już odwiedził takie miasta jak Londyn, Berlin, Rzym czy Paryż. W Polsce realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i kierowany do MŚP. To świetna okazja do wysłuchania inspirujących lokalnych przedsiębiorców, którzy rozkręcają swój biznes dzięki Facebookowi.
W trakcie spotkania przedstawiciele Facebook-a pokażą najnowsze rozwiązania i dobre przykłady wykorzystania tego narzędzia przez MŚP. Będzie to też doskonała okazja do omówienia, jak polski mały i średni biznes może lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe do swojego rozwoju.
Facebook: Boost Your Business, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sala C (11.10.2016 r., 14:00-16:00)

Googlanie biznesu
Pozostając w obszarze wykorzystania nowych technologii dla rozwoju własnego biznesu warto wziąć udział w panelu prowadzonym przez przedstawicieli Google Polska, którzy opowiedzą o tym, jak uniwersalnym narzędziem, dostępnym dla każdego biznesu – niezależnie od wielkości, branży czy lokalizacji jest internet. Jego możliwości nazwane zostały nawet Internetową Rewolucją, której potencjał jest nieograniczony. Wiele praktycznych wskazówek dotyczących sposobów rozwinięcia umiejętności biznesowego surfowania po internecie z pewnością każdemu właścicielowi firmy pomoże osiągnąć sukces na rynku polskim, europejskim, a nawet globalnym.
Google | Internetowe Rewolucje: umiejętności internetowe zmieniają biznes, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sala B (11.10.2016 r., 11:30-13:30)

Odbrązawianie Ameryki
Stany Zjednoczone i słynny „Amerykański sen” . Wielki i potężny kraj w świadomości młodych ludzi jest miejscem spełnienia marzeń, szybkiego osiągania celów, propagandy sukcesu, etosu zwycięzców. Wyobraźnia przywołuje obrazy Nowego Jorku, Doliny Krzemowej, sprzętu Apple i wielkich karier ludzi takich, jak Steve Jobs czy Donald Trump. Jak jest naprawdę? Czy faktycznie młodym Amerykanom żyje się lepiej niż nam? Czy ich ojczyzna daje im więcej możliwości? A może „American Dream” można tak naprawdę spełniać w każdym miejscu? Jakich lekcji i szans może udzielić nam pobyt w Stanach, a czego raczej nie powinniśmy przekładać na nasze środowisko? Swoimi międzynarodowymi doświadczeniami w dyskusji podzielą się zaproszeni eksperci.
American Dream vs. American Reality, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Sala 23 (12.10.2016 r., 14:00-16:00)

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto