Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstała szkoła im. Miry Kubasińskiej

Redakcja
Śpiewa Malwina Masternak.
Śpiewa Malwina Masternak. Krzysztof Krzak
Z ogromną pompą zainaugurowano w środę, 4 kwietnia 2012 roku, działalność Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przy okazji odbył się niezwykle interesujący koncert.

Scenografia towarzysząca otwarciu szkoły była może nazbyt patetyczna, ale patronka szkoły, pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego niezapomniana solistka zespołu "Breakout", Mira Kubasińska, która miała także ogromne poczucie humoru, z pewnością wybaczyłaby autorowi dekoracji tę zbędną megalomanię. Z drugiej jednak strony, obecny na widowni syn Kubasińskiej z jej drugiego związku, Konrad Koczyk i inni członkowie rodziny, musieli odczuwać dumę widząc portret swej matki i krewnej na tle flagi biało - czerwonej. Powagi otwarciu szkoły muzycznej im. Miry Kubasińskiej dodawała też obecność ostrowieckich posłów PSL i PiS, Jarosława Górczyńskiego i Jarosława Rusieckiego oraz Starosty Ostrowieckiego, Zdzisława Kałamagi. Generalnie przyznać trzeba, iż miasto dba o pamięć swej słynnej rodaczki: od 6 lat odbywa się tu festiwal jej imienia "Wielki Ogień", jest ulica Miry Kubasińskiej, może jej imię otrzyma też miejski amfiteatr, a teraz Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu...

Dobrym duchem tej nowej szkoły muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim jest Zdzisław Staniszewski, który zadbał, by uczyli w niej solidnie przygotowane do zawodu muzyka i nauczyciela osoby, mogące się poszczycić sukcesami w swej pracy zawodowej. Dlatego tez na liście pedagogów szkoły im. Miry Kubasińskiej możemy znaleźć nazwiska Marcina Maziarza (gra w zespole Ziyo), Łukasza Malinowskiego (towarzyszy muzycznie Ani Wyszkoni), Marcina Dyjaka, mistrza harmonijki ustnej (grał w ubiegłym roku na "Wielkim Ogniu"), Michała Kołodziejskiego (saksofon, klarnet, flet), AndrzejaChochoła (gitara) i wielu innych, którymi kierował będzie Dariusz Jurkowski (gitara basowa) jako dyrektor szkoły. Specjalne warsztaty obiecał poprowadzić światowego formatu jazzman, rodem z Ostrowca Świętokrzyskiego, Włodek Pawlik, również był obecny na inauguracji działalności szkoły, która właściwą działalność rozpocznie we wrześniu.

Po oficjalnej ceremonii sprawnie poprowadzonej przez Barbarę Kasińską, rozpoczął się koncert na wysokim poziomie wykonawczym. Rozpoczął go najmłodszy mistrz perkusji, Igor Falecki, urodzony zaledwie 10 lat temu, a już czterokrotnie (w latach 2006 - 2009) obdarzony tytułem "Perkusista Roku" przez czytelników czasopisma "Top Drummer". Kilkuminutowa improwizacja młodego perkusisty pozostawiła wprawdzie pewien niedosyt u miłośników jego talentu, ale miejmy nadzieję, iż nie był to ostatni popis sympatycznego Igora Faleckiego w mieście nad Kamienną. Po nim na scenie kina Etiuda pojawiła się ostrowiecka młoda piosenkarka, Malwina Masternak, która studiuje wokalistykę w szkole w Lublinie. Wcześniej dała się poznać jako członkini ekipy Krzysztofa Cugowskiego w pierwszej edycji "Bitwy na głosy", nagrała też debiutancki singiel zatytułowany "Anioły snów". Malwina Masternak dysponuje mocnym głosem i świetnym wyczuciem swingu. Pewnie nie raz jeszcze o niej usłyszymy. Inauguracyjny koncert zakończył występ zespołu "Mr. Pollack" tworzonego przez braci Jacka (gitara, wokal) i Grzegorza (perkusja) Polaków. Zaprezentowali utwory kompozytorów klasycznych (Mozart, Rimski - Korsakow) i własne kompozycje rockowe. Swoją karierę bracia zaczynali w chórze Stanisława Steczkowskiego, współpracowali m.in. z Grzegorzem Skawińskim. W Ostrowcu dali niezwykle energetyczny mini recital, wzbudzając aplauz publiczności. Po ich występie rozpoczęły się warsztaty muzyczne, które poprowadził mistrz gry na skrzypcach, Michał Jelonek, laureat m.in. festiwalu w Jarocinie.

Muzycznej uczcie przygotowanej na otwarcie Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim towarzyszyła wystawa profesjonalnych gitar niemieckiej firmy Hofner. Wypada mieć nadzieję, że po tak udanej inauguracji placówka ta, jej wychowankowie i profesorowie przygotują wiele innych muzycznych wydarzeń w Ostrowcu Świętokrzyskim i regionie.

Znajdź nas na Google+

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto