Wakacje 2020. Twoje zdrowie w Twoich rękach. Jak zadbać o zdrowie na wakacjach?

Artykuł sponsorowany Comarch Healthcare
Udostępnij:

Wakacje 2020 bez kontuzji. Ściągnij aplikację Comarch HealthNote

Marzyłeś o urlopie w Egipcie albo Chorwacji, ale z powodu epidemii koronawirusa pojedziesz nad polski Bałtyk? Specjaliści mówią, że to rozsądna decyzja. Żeby czuć się w pełni bezpiecznie i być przygotowanym na różne scenariusze, zabierz ze sobą koniecznie swoją historię zdrowia. Zrobisz to wygodnie i bez ryzyka zgubienia dokumentów dzięki darmowej aplikacji Comarch HealthNote – Internetowej Książeczce Zdrowia.

Wakacje 2020 - urlop odpowiednio przygotowany

Po wielu miesiącach intensywnej codzienności każdemu potrzebny jest urlop. Pandemia koronawirusa, choć w coraz mniejszym natężeniu, nadal jednak trwa, dlatego trzeba mieć się na baczności. Wakacje w Polsce, nawet w małym domku nad jeziorem czy w górach, mogą być świetnym rozwiązaniem. Tam też naładujesz swoje baterie życiowe. Żeby nic Ci nie zepsuło odpoczynku, zabezpiecz się na froncie zdrowotnym. Pobranie aplikacji Comarch HealthNote i dodanie do niej danych medycznych zajmie Ci kwadrans, a w razie potrzeby może Ci uratować kilka godzin i sporo nerwów, gdy dopadnie Cię ciężkie zatrucie pokarmowe, zdarzy się udar cieplny, złamanie ręki lub nogi czy komplikacje po ugryzieniu komara, lub kleszcza.

Jak pomóc lekarzowi w diagnozie?

We wszystkich takich przygodach zdrowotnych jesteśmy zmuszeni do skorzystania z opieki medycznej poza miejscem zamieszkania. Pamiętajmy, że lekarz, który będzie nas badał, nie zna nas i naszej historii zdrowia. Tymczasem informacje z dokumentacji medycznej mogą okazać się kluczowe dla prawidłowego zdiagnozowania i skutecznego leczenia. Nawet pozornie banalne schorzenia wymagają indywidualnego podejścia, zwłaszcza jeśli dotyczą osób chorych przewlekle, np. na cukrzycę czy nadciśnienie.

Zdrowie na wakacjach? Cała historia zdrowia w smartfonie

Jak więc zabrać ze sobą całą historię medyczną w sposób wygodny i bezpieczny? Zamiast tekturowej teczki czy segregatora pełnego wyników badań, z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Comarch HealthNote. Nic nie waży, nie zajmuje miejsca, a dzięki niej pełna i aktualna dokumentacja medyczna i pomiary parametrów zdrowotnych są zawsze pod ręką. Należy ją tylko „zapakować” do swojego telefonu komórkowego. Zgromadzone dane można udostępnić każdemu lekarzowi. Wystarczy, że będzie dysponować komputerem podłączonym do internetu. Aplikacja jest całkowicie darmowa, a lekarz nie musi instalować specjalnego oprogramowania ani nawet zakładać konta użytkownika. Wystarczy, że otworzy stronę healthnote.pl/dla-lekarza, a Ty zeskanujesz widoczny kod QR swoją aplikacją Comarch HealthNote.

Ta aplikacja zadba o Twoje zdrowie. Wyniki badań, książeczka zdrowia pod ręką

Pakując się na wakacje, wystarczy, że do aplikacji Comarch HealthNote wprowadzisz najważniejsze i najnowsze wyniki badań i zalecenia lekarskie od. W wolnym czasie będziesz mógł wszystkie dane ze swoich dokumentów medycznych przenieść do Internetowej Książeczki Zdrowia.

Wielu Polaków co dzień musi monitorować parametry życiowe, takie jak:

  • ciśnienie tętnicze,
  • glikemia,
  • puls,
  • temperatura,
  • masa ciała.

Wszystkie tego typu informacje wprowadzać można na bieżąco do aplikacji Comarch HealthNote, a potem oglądać w formie wykresów. Możesz też notować niepokojące Cię objawy, a także wypełnić ankietę dotyczącą ryzyka zarażenia koronawirusem. Wszystkie te dane będziesz mógł udostępnić lekarzowi zdalnie i stacjonarnie, gdy otworzy on w internecie stronę:www.healthnote.pl/dla-lekarza, a Ty jako pacjent zeskanujesz widoczny kod QR.

Na stronie aplikacji Comarch HealthNote znajdziesz też blog, pisany we współpracy z lekarzami. Zawiera on wiele praktycznych porad zdrowotnych, a także aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Materiał oryginalny: Wakacje 2020. Twoje zdrowie w Twoich rękach. Jak zadbać o zdrowie na wakacjach? - Polska Times

Dodaj ogłoszenie