Belgia - wakacje 2020Od 15 czerwca zezwoliła na wjazd na terytorium kraju państwom członkowskim Unii Europejskiej i ze Strefy Schengen, a także Wielkiej Brytanii © Dietmar Rabich, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org
[4/33]

Wakacje za granicą 2020. Do jakich krajów Polacy mogą jechać na urlop? Gdzie czeka nas kwarantanna? [PRZEWODNIK] 4.09

Belgia - wakacje 2020

Od 15 czerwca zezwoliła na wjazd na terytorium kraju państwom członkowskim Unii Europejskiej i ze Strefy Schengen, a także Wielkiej Brytanii.

Na terytorium Belgii użytkownicy transportu publicznego powyżej 12 lat są zobowiązani do zakrycia ust i nosa poprzez noszenie maseczki lub innej alternatywnej tkaniny - po wejściu na lotnisko, dworzec, na peronie lub na przystanku, w autobusie, metrze, tramwaju, pociągu lub w innym środku transportu. W samochodzie osobowym mogą podróżować maksymalnie dwie osoby, chyba że jest to rodzina.

Komunikacja kolejowa i lotnicza w Belgii funkcjonuje bez przeszkód – działają dworce i lotnisko w Brukseli. Od 15 czerwca wznowiło działalność komercyjną lotnisko Charleroi.

W wielu miejscach użyteczności publicznej jest obowiązek lub zalecenie dotyczące noszenia maseczek i utrzymywanie dystansu 1,5 m.

Dla wszystkich osób wjeżdżających do Belgii zalecana jest 14-dniowa kwarantanna. Odbywanie kwarantanny nie jest kontrolowane przez instytucje belgijskie, ale zalecane jest dobrowolne poddanie się odizolowaniu.


Wakacyjny urlop w 2020 roku może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Z uwagi na pandemię koronawirusa nie wszystkie kraje otworzyły granice przed Polakami, a jeśli tak, to często wjazd do nich wiąże się z dodatkowymi warunkami. Dlatego przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik po krajach Europy oraz po popularnych destynacjach (jak np. Egipt) poza nią, opisując obowiązujące w nich obostrzenia i przepisy. Materiał jest na bieżąco aktualizowany, więc warto do niego wracać, bo niemal codziennie coś się zmienia – kolejne państwa otwierają się na świat, a inne dostosowują zasady do nowych warunków epidemicznych. Wakacje 2020.

Najnowsze wiadomości

reklama