Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Ferie z kinem w Muranowie

Redakcja
Już od jutra w warszawskim kinie Muranów w ramach ferii zimowych będzie można zobaczyć wyjątkowe filmy, które zapisały się w pamięci widzów. Zostaną zaprezentowane zarówno najświeższe produkcje, jak i już kultowe obrazy.

Warszawskie kino Muranów, pretendujące do bycia miejscem dla prawdziwych miłośników kina, daje widzom możliwość odświeżenia bądź dopiero poznania filmów, które zwróciły szczególną uwagę zarówno recenzentów, jak i publiczności. Oto repertuar na przyszły tydzień:

11 lutego:
14.00 Powrót, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2003 - fascynująca historia ojca, który po latach nieobecności wraca do domu rodzinnego i nieporadnie próbuje nawiązać relacje ze swoimi synami. Debiut uhonorowany Złotym Lwem na Festiwalu w Wenecji.
14.15 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, reż. Cristian Mungiu, Rumunia 2007 - wstrząsający film opowiadający o aborcji, dokonywanej w komunistycznej Rumunii. Wspaniale pokazuje emocje kobiety, która decyduje się na ten krok z braku innej możliwości. Obraz zadziwiający autentycznością.

12 lutego:
14.00 Szef wszystkich szefów, reż. Lars von Trier, Dania/Szwecja 2006 - pozornie lekka komedia o właścicielu firmy komputerowej, który aby uniknąć niechęci pracowników, tworzy nieistniejącego "szefa wszystkich szefów", podejmującego najbardziej przykre decyzje. Nie zachwyca tak bardzo jak poprzednie obrazy Triera, ale warto zobaczyć.
14.15 Trylogia buddyjska, reż. Graham Coleman, W. Brytania 1979/2005 - złożony z trzech części dokument na temat kultury Tybetu. Film uznawany za arcydzieło i najlepszy obraz buddyzmu tybetańskiego.

13 lutego:
14.00 Pachnidło, reż. Tom Tykwer Niemcy/Francja/Hiszpania 2006 - odbiegająca od pierwowzoru ekranizacja powieści Patricka Suskinda. Wciągająca i fascynująca historia seryjnego mordercy o nieprzeciętnym węchu, który dosłownie i w przenośni idzie po trupach do celu. Znalezienie idealnego zapachu staje się celem samym w sobie. Film przeraża i oczarowuje.
14:15 Jak to się robi, reż. Marcel Łoziński, Polska 2006 - prawdziwy i ironiczny portret polskiej sceny politycznej. Dokument, pokazujący jak z każdego człowieka można stworzyć polityka. Poraża i uświadamia.

14 lutego:
14.00 Transylwania, reż. Tony Gatlif, Francja 2006 - Włoszka Zingarina przybywa do Transylwanii w poszukiwaniu miłości swego życia, a zarazem ...ojca swego dziecka. Odrzucona i zrozpaczona rozpoczyna podróż po kraju. Porywająca muzyka, która wyrównuje niedoskonałości fabuły.
14.15 Czeski sen, reż. Vit Klusak, Filip Remunda, 2004 - Dokument, pokazujący granice ludzkiej naiwności i stosowania sprawnej manipulacji. Obraz pokazujący fascynującą moc reklamy w społeczeństwie dążącym do konsumpcjonizmu.

15 lutego:
14.00 Opowieści o zwyczajnym szaleństwie, reż. Petr Zelenka, Czechy 2005 - opowieść o poszukiwaniu sensu, miłości, szczęścia i zmaganiu się z samotnością. Dzięki dystansowi i humorowi tak charakterystycznymi dla Zelenki staje się świetną czarną komedią.
14.15 Exils, reż. Tony Gatlif, Francja/Japonia 2004, 103 min - film drogi z muzyką na pierwszym planie. Młoda para wyrusza w podróż, by poznać swoje korzenie i przeszłość. Niezwykła opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie.

Bilety na każdy seans - 10 zł!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto