Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Kino KC startuje w dawnym budynku partii

Elżbieta Jaroś
Elżbieta Jaroś
Piotrus, Creative Commons Uznanie autorstwa
W sali konferencyjnej dawnego KC PZPR, powstało wyjątkowe kino studyjne. Pierwszy seans Kina KC odbędzie się dzisiaj, 22 lipca, o godz. 20.30.

Nietypowa lokalizacja nowo powstałego Kina KC, na pewno wyróżni go spośród innych obiektów studyjnych. Właściciele niewielkiego kina (sala mieści 138 osób), utrzymali wystrój w charakterze socrealistycznym, choć jak przyznają, multimedialna sala będzie się zmieniać wraz z potrzebami projektu.

Jak zapowiadają twórcy kina, stali klienci mogą liczyć na obniżki cen biletów. Otrzymają w tym celu "legitymacje partyjne", uprawniające do ulg podaje TVNWarszawa.

Placówką zarządzać będzie rada programowa. Pierwszym jej członkiem jest Adam Bajerski, znany operator filmowy i autor zdjęć do sławnych filmów: „Sztuczki” i „Zmruż oczy” w reż. Andrzeja Jakimowskiego oraz „Mała matura 1947” w reż. Janusza Majewskiego. Nazwiska pozostałych nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że zarząd ma być złożony jedynie z osób, które na stałe związane są z kulturą i sztuką audiowizualną.

Karolina Bieńko, właścicielka kina, ma nadzieję, że nowe kino stanowić będzie dla warszawiaków alternatywną i atrakcyjną propozycję. W wywiadzie dla TVN Warszawa wspomniała, że kino chce zaoferować interesującą, audiowizualną twórczość młodych artystów, której wciąż brakuje w stolicy.

Ponadto, na dużym ekranie wyświetlone zostaną stare polskie seriale, spektakle Teatru Telewizji, teledyski i materiały z koncertów oraz obrazy kina światowego. Pojawi się również cykl projekcji, skierowany do obcokrajowców, gdzie ukazywać się będą polskie produkcje z tłumaczeniem angielskim. Co więcej, właściciele Kina KC zapowiadają liczne spotkania z artystami: pisarzami, filmowcami, aktorami i muzykami.

Oficjalną działalność kino rozpocznie projekcją filmu „Kiedyś w Afryce” w reżyserii Piotra Jaworskiego. Obraz przedstawia historię organizacji, której celem było uczynienie z Polski mocarstwa kolonialnego. Z tego powodu, ugrupowanie postanowiło wysłać ośmioosobową grupę statkiem "Poznań" w kierunku Liberii. W produkcji wykorzystano oryginalne filmy archiwalne. Nieznana historia wyprawy z lat 30. została uhonorowana Nagrodą Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich na festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie, a 2009 r. w Ińsku uhonorowana prestiżową nagrodą "Złotej Rybki" w kategorii: najlepszy polski film. "Kiedyś w Afryce" to zapowiedź wyjątkowych projektów filmowych, muzycznych i artystycznych, jakie niebawem zaoferuje swoim widzom Kino KC.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto