Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawskie Targi LATO 2013

HENRYK CZECHOWSKI
HENRYK CZECHOWSKI
Stoisko Krynicy Górskiej z Małopolski.
Stoisko Krynicy Górskiej z Małopolski. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków
Szkoda, że Warszawskie XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku przeszły do historii. Impreza trwała w dniach 19 - 21 kwietnia i składała się z trzech imprez: Targi Turystyki Lato 2013, II Targi Regionalia, Targi Agroturystyczne.

Impreza od lat przyciąga wielu zainteresowanych letnim wypoczynkiem w Polsce i zagranicą. W tym roku kolejny raz pobity został rekord wystawców, którzy wystawiali się na tej imprezie i było ich ponad 500.

W śród wystawców i ofert spotkać można było propozycje na stoisku Czarnogóry, Dominikany, Filipin, Kuby, Litwy, Norwegii, Tunezji, Węgier. Niestety brak było stoiska oraz ofert wypoczynku z Czech i Słowacji.

Jak można było zaobserwować coraz większe zainteresowanie jest ofertami wypoczynku na terenie Polski. Takie regiony jak: lubelskie, łódzkie; z małopolskiego: Krynicy, nowosądeckie, Rabki, suskie, Szczawnicy, tarnowskie; tatrzańskie, mazowieckie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko - mazurskie, wielkopolskie, zachodnio - pomorskie prezentowały ofert tak dla indywidualnych wczasowiczów jak też skierowane dla rodzin z małymi dziećmi.

Kolejnym tematem imprezy były II Targi Regionalia, które kolejny raz zdały egzamin i były pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co ciekawe prezentowana była głównie ekologiczna bez dodatków polska żywność. Co nie oznacza, że nie były oferty z Belgii, Bułgarii

Przechodząc pomiędzy 220 stoiskami z ofertami produktów regionalnych trudno było się oprzeć degustacji licznych regionalnych smakowitości jak np. kiełbasa i szynka swojska z pod krakowsko - wielickich Podstolic, wędzonego węgorza z jezior pod olsztyńskich, oscypków i serów tatrzańskich, herbaty tarnowianki z okolic Tarnowa, miodu z pasieki Bartnika Mazurskiego jak też wielu innych przysmaków.

Następnym działem były Targi Agroturystyka. W tej grupie spotkać można było oferty wypoczynku bez zbędnego balastu, obciążeń atmosferą hotelowego gwaru. Agroturystyka ma swoją atmosferę przebywania bezpośredniego obcowania z naturą, co dla wielu mieszczuchów ze smogowych miast ma wielkie znaczenie tak dla zdrowia jak też psychiki.

Kolejnym pozytywnym elementem takiego wypoczynku, jest możliwość bezpośredniej styczności z naturą, zwierzętami gospodarskimi, a przedewszyskim posiłki wykonane bezpośrednio przez gospodarzy z świeżej nie skażonej żywności, bez elementów Eeeee.

Imprezą towarzyszącą było Forum Przewodników turystycznych. Niestety obecne zmiany prawne nie zawsze pozytywnie będą miały wpływ na usługi przewodnickie.

Tylko odpowiednio wykształcona oraz posiadająca predyspozycje w tym zawodzie kadra, może zapewnić na wysokim poziomie świadczenie usług przewodnickich. To właśnie przewodnik jest promotorem danego regiony, a zarazem w sposób fachowy przekaże informacje turyście.

Niestety to tylko fragmenty jaki mogę opisać w swoich wspomnieniach targowych. Tam trzeba był być i degustować regionalne jadła. Kolejna tego typu impreza w Warszawie w kwietniu 2014 roku.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto