WGP. Siatkarki z Dominikany trzy godziny walczyły o zwycięstwo

Krzysztof Kalkowski
Zawodniczki z Dominikany w najdłuższym meczu turnieju pokonały Niemki 2:3
Zawodniczki z Dominikany w najdłuższym meczu turnieju pokonały Niemki 2:3 Krzysztof Kalkowski
Prawie trzy godziny trwało ostatnie spotkanie World Grand Prix pomiędzy siatkarkami Dominikany i Niemiec. Zawodniczki obu drużyn rozegrały najbardziej wyrównane spotkanie turnieju.

Zawodniczki z Dominikany rozpoczęły od objęcia prowadzenia, zdobytego po niewymuszonych błędach rywalek. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy wyniku 2:8. Dobra zagrywka Niemek pozwoliła na zmniejszenie dystansu punktowego. Na kolejnej przerwie Dominikanki miały już tylko 3 'oczka' przewagi. Zawodniczki z Wysp Karaibskich nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia i wygrały pierwszego seta 19:25.

W drugiej części spotkania kibice początkowo byli świadkami bardzo wyrównanej gry. Tym razem jednak Niemki popełniały mniej błędów, a znakomita gra Małgorzaty Kozuch doprowadziła do zwycięstwa do 22.

Trzecią część spotkania można uznać za najbardziej wyrównaną. Jako pierwsze prowadzanie objęły Dominikanki, które walczyły o pierwszą wygraną w tym turnieju. Po pierwszej przerwie technicznej na prowadzenie wysunęła się drużyna kierowana przez trenera Giovanniego Guidettiego. Siatkarki z Niemiec nie utrzymały ostatecznie prowadzenia i po zaciętej końcówce przegrały 29:31.

W kolejnym secie Dominikanki grały zdecydowanie gorzej. Momentami w zespole szwankowała komunikacja. Zdeterminowane do walki o tie-breaka były natomiast Niemki, które pewnie wygrały tę część spotkania, pozwalając rywalkom zdobyć tylko 16 punktów.

Ostatnia część gry była streszczeniem całego meczu. Początkowo (do zmiany stron) prowadziły zawodniczki z Dominikany, później lepiej grały Niemki. W końcówce spotkania piłki meczowe wywalczyły zarówno Niemki jak i Dominikanki, lecz tylko te drugie ją wykorzystały, wygrywając seta 17:19 i całe spotkanie 3:2.

Niemcy - Dominikana 2:3 (19:25, 25:22, 29:31, 25:16, 17:19)