Ja? Felcyn
Ja? Felcyn
Anders Iniesta
Anders Iniesta Wikipedia Public Domain
W przeciwieństwie do polskiej ekstraklasy, Primera Division nie zrobiła sobie przerwy świątecznej. Dwa mecze odbyły się w Wielką Sobotę, reszta - w Wielkanoc. I po raz kolejny Barcelona i Real wygrały ze swoimi rywalami.

Barcelona, jeszcze w sobotę, postanowiła nie przemęczać się po środowym rozgromieniu Bayernu w Lidze Mistrzów. Mimo to i tak pokonała 2:0 Recreativo. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Iniesta, a wynik ustalił samobójczym strzałem Morris. O podejściu do meczu Blaugrany najlepiej świadczy zmarnowany przez Messiego karny w końcówce spotkania.

Real, świadomy wygranej lidera, w niedzielę podejmował u siebie swego imiennika z Valladolid. Ekipa Juande Ramosa również wygrała 2:0, ale nie porwała kibiców swoim stylem. Trener madrytczyków otwarcie przyznaje, że najważniejsze jest zdobywanie kompletu punktów. I jedyną postacią, która wyróżnia się zdecydowanie spośród Królewskich, jest Gonzalo Higuain. Młody Argentyńczyk zaliczył kolejną asystę (przy golu Raula) i był najaktywniejszy na boisku. A przecież w poprzedniej kolejce to on przesądził o wygranej nad Malagą.

Wstydliwej porażki doznała u siebie Sevilla, która przerwała swoją świetną passę przegraną z Getafe. Jednak nie wpływa to na zmianę pozycji drużyny w tabeli (3. miejsce). Tym bardziej, że znajdujący się tuż za plecami Sevilli Villareal również musiał uznać wyższość rywala na swoim boisku. Nauczycielem futbolu okazała się dość nieoczekiwanie Malaga, która wbiła gospodarzom dwa gole. Dzięki temu traci do Żółtej Łodzi Podwodnej już tylko 2 punkty – co oznacza zażartą walkę o czwarte miejsce w tabeli, dające prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Ale do tej walki włączy się też na pewno Valencia. Jej zawodnicy co prawda męczyli się w Gijon z tamtejszym Sportingiem, ale ostatecznie wygrali 3:2. Kolejnego gola dołożył David Villa i powoli odrabia straty w klasyfikacji strzelców do Samuela Eto'o.

W ostatnim wielkanocnym meczu wyższość Atletico Madryt musiało uznać Deportivo. W La Corunii padł wynik 1:2. Trzy punkty mogą się okazać dla ekipy z Madrytu bezcenne, bowiem cały czas balansuje ona w okolicach szóstego i siódmego miejsca – a więc toczy zażarty bój o prawo udziału w europejskich pucharach.

A za tydzień Valencia podejmie u siebie Sevillę. Kibice obydwu drużyn już ostrzą sobie zęby na snajperski pojedynek Davia Villi i Frederica Kanouté. Ciekawe, który z nich wyjdzie z tego starcia zwycięsko.

Barcelona 2:0 Recreativo

W klasyfikacji strzelców prowadzi Samuel Eto'o z 26 bramkami na koncie. Drugi jest David Villa (22 gole) a trzeci Diego Forlan (20 trafień).