Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosna zakwitła nagrodami - III Przegląd Twórczości

Jerzy Jastrzębski
Jerzy Jastrzębski
W kategorii: MŁODZIEŻ I DOROŚLI  laureatem  został zespół Mobilni reprezentujący ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SEROCK za spektakl „WELE – WELE – WETKA”
W kategorii: MŁODZIEŻ I DOROŚLI laureatem został zespół Mobilni reprezentujący ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SEROCK za spektakl „WELE – WELE – WETKA” Jerzy Jastrzębski
Pierwszego dnia wiosny 21 marca 2014 w ratuszu legionowskim odbył się III Przegląd Twórczości Dni Osób Niepełnosprawnych miasta Legionowo i powiatu Legionowskiego.

W rozpisanych w październiku 2013 roku konkursach przez organizatorów: MOK, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek, Niepubliczną Szkołę Podstawową im . Jana Pawła II, Fundację „Promień Słońca”, PCPR Legionowo wzięło udział bardzo wielu uczestników, co jest dowodem na to, że niepełnosprawni twórcy pragną w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, chcą wychodzić z domu i dzielić się swoimi talentami. Przegląd Twórczości obejmuje wiele dziedzin : plastykę z jej różnorodnymi formami i technikami, literaturę i jej różnorodność tematyczną jak i gatunkową, różnorodne formy sceniczne od piosenki po teatr.W następnej już IV edycji dołączy konkurs form multimedialnych. Ta uroczystość to forma podziękowania dla środowiska osób niepełnosprawnych, za „sztukę przebudzania”, pełną głębszej refleksji.

Gdy wybiła godzina 11.00 wszyscy obecni w Ratuszu Miejskim pełni emocji wsłuchiwali się w wyczytywane nazwiska laureatów poszczególnych konkursów. Na początek wręczono nagrody zwycięzcom Przeglądu Form Scenicznych. Jury po burzliwej dyskusji udało się wyłonić laureatów: GRAND PRIX - przyznano za „Historię Małego Motyla” dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Legionowo, W kategorii: MŁODZIEŻ I DOROŚLI laureatem został zespół Mobilni reprezentujący ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY SEROCK za spektakl „WELE – WELE – WETKA”, a , w kategorii soliści laureatem został Tomasz Idziak z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie za utwór" Okularnicy ", II miejsce zostało przyznane uczniowi tej placówki Adrianowi Szczepańskiemu za piosenkę "Śpiewać każdy może", w kategorii dzieci laureatem zostało Przedszkole Specjalne w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie za spektakl "Idzie wiosna". Wszyscy laureaci zaprezentowali się przed widownią i zostali nagrodzeni olbrzymimi owacjami.

Kolejnym wydarzeniem Przeglądu Sztuki Osób Niepełnosprawnych był konkurs plastyczny. Wzięło w nim udział aż 62 uczestników, a jury przyznało 24 nagrody w trzech kategoriach.W kategorii – dzieci: Aleksandrze Juszkowskiej, Milenie Pytel, Krzysztofowi Gotowcowi, Małgorzacie Grzybowskiej, Karolinie Rojek, Karolinie Kozłowskie, Arturowi Snopkowi, Piotrowi Sakowskiemu. W kategorii – rzeźby i prace przestrzenne: Pawłowi Woźniakowi, Agnieszce Cyrańskiej, Łukaszowi Frysiowi, Beacie Bosek. W kategorii młodzież starsza i dorośli:Norbertowi Kowalskiemu, Gabrieli Piwowarskiej, Mieczysławowi Krzymowskiemu, Kindze Tomaszewskiej, Damianowi Powale, Marcie Rogalskiej, Adamowi Ceranowskiemu, Paulinie Siekierskiej, Dominice Kosińskiej, Dorocie Gabryjelskiej, Katarzynie Sobali, Julicie Tarczyńskiej.

W konkursie literackim jury po merytorycznej dyskusji przyznało:I miejsce ex equo - Joannie Arciszewskiej, doceniając poczucie humoru, ciepło i duży wysiłek umysłowy, a także wkład pracy włożony w napisanie pracy słownikiem Blissa oraz Wiktorii Sobolewskiej - za dojrzałe podejście do tematu oraz ciekawą kreację literacką. II miejsce - Dominice Kosińskiej ,,Moja opowieść”,III miejsce uzyskali - Piotr Kulesza z pracę pt.,,Tak blisko nas”, Karolina Dudzińska za pracę pt.,,Moje relacje z innymi”. Wyróżnienie przyznano Dominikowi Kubalskiemu za pracę pt. ,,Niepełnosprawność to ludzie na mojej drodze”.

Następnie zebrani z ogromnym wzruszeniem obejrzeli jeden z dwóch filmów
zaprezentowanych poza konkursem „ Rehabilitacja Ignacego i Maurycego Grzybowskich” , a zrealizowanych przez fundację „Dzielna Matka”. Bohaterowie filmu pojawili się na scenie i zostali powitani przez zebranych gorącymi oklaskami, a od organizatorów upominkami.

Kolorytu emocjonalnego uroczystości dodał występ grupy tańca "To tylko my", która zaprezentowała trzy style : hip-hop, popping, locking. Młodzi tancerze uczą się pod opieką znanego choreografa i tancerza Roberta Nieznańskiego. Mistrz również wystąpił na scenie w towarzystwie tancerzy z sekcji Break Dance oraz tancerzy zawodowych z formacji Scrap Beat Revolution. Ten pokaz tańców został poszerzony o Salsę, chachę i jive'a w wykonaniu Bartka Domańskiego i Marty Grzegorczyk. Wszystkie występy taneczne porwały zgromadzonych gości wirtuozerią wykonania.
Całą uroczystość z lekkością i humorem poprowadził dyrektor MOK-u w Legionowie - Andrzej Sobierajski.

A w kalendarzu imprez Dni Osób Niepełnosprawnych jeszcze trzy wystawy, paraolimpiada, sportowy obóz letni, plener malarski, wystawa poplenerowa i spotkania z prawnikami. Jest to bogaty repertuar, różnorodne imprezy. Organizatorzy już myślą, co należy zmienić, poprawić i wprowadzić nowego, aby przyciągać więcej uczestników do udziału w obchodach DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
A najbliższa impreza już 28 marca. Organizatorzy serdecznie zapraszają do legionowskiego ratuszu na otwarcie wystawy OWiRON z Warszawy i występy zespołu „Jeden rytm-jeden świat”

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto