Wniosek o kredyt firmowy online, bez biurokracji? To możliwe w Nest Banku

Materiał informacyjny Nest Banku
Nest Bank udostępnił wniosek kredytowy, który umożliwia obecnym i nowym klientom uzyskanie ostatecznej decyzji kredytowej online - natychmiast podczas wypełniania wniosku. Co więcej w 2021 roku bank planuje wprowadzić do swojej oferty kredyty firmowe w 100% online.

Wniosek w pełni online – zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów

Nowy wniosek pozwala na uzyskanie oferty i wstępnej decyzji kredytowej po wypełnieniu zaledwie 10 pól, które klient uzupełnia w 3 prostych krokach. Na bazie deklarowanych przychodów klient otrzymuje indywidualną ofertę finansowania. Otrzymaną ofertę może dopasować do swoich potrzeb za pomocą dostępnego we wniosku kalkulatora – rozwiązanie dostępne do tej pory jedynie dla klientów indywidualnych. Dopiero po akceptacji warunków kredytu klient potwierdza zadeklarowane przychody. Wtedy otrzymuje finalną decyzję kredytową. W placówce banku klient tylko podpisuje umowę. Ponadto na prośbę klienta doradca Nest Banku może dojechać do niego i dostarczyć mu umowę do podpisania. Co ważne z wniosku może skorzystać zarówno obecny, jak i nowy klient firmowy. Firma może dzięki temu uzyskać ostateczną decyzję kredytową nawet w 10 minut całkowicie online – bez kontaktu telefonicznego czy mailowego z doradcą. Maksymalna kwota, o jaką może wnioskować firma, to aż 500 tys. złotych.

Nowy wniosek można znaleźć tutaj: https://finansowanie.nestbank.pl/

*

– Z naszych rozmów z mikroprzedsiębiorcami wynika, że są oni zmęczeni wymogami dokumentacyjnymi, jakie stawiają przed nimi banki. By dowiedzieć się czy mają zdolność kredytową i jaka będzie oferta cenowa muszą przejść trwające czasem nawet 2 tygodnie badanie zdolności kredytowej, które wymaga dostarczeniu kilku typów dokumentów finansowych i zaświadczeń. Być może ostatecznie cena będzie za wysoka i cały trud włożony w uzyskanie decyzji kredytowej przez klienta pójdzie na marne. Dlatego postanowiliśmy odwrócić ten proces. Stawiamy na zaufanie do klientów. Dopiero, gdy klient zaakceptuje ofertę prosimy o przedstawienie dokumentów potwierdzających przychody. Jeżeli deklaracja i rzeczywistość będą spójne, to utrzymujemy warunki kredytu - wyjaśnia Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku odpowiedzialna za Pion Rozwoju Produktów i Sprzedaży.

Kredyt w pełni online już na wiosnę

Już na wiosnę 2021 oferta produktów dostępnych na wniosku online Nest Banku rozszerzy się o BIZnest Limit w Koncie. Łatwiej będzie również przekazać do banku wyciąg z konta. Natomiast najpóźniej do końca czerwca pojawi się już możliwość podpisania umowy kredytowej przez internet - Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów na polskim rynku bankowym. Proces został zaprojektowany w duchu otwartej bankowości i będzie umożliwiał w pełni automatyczne pobieranie danych historii rachunku i potwierdzenie tożsamości klienta. Wykorzystamy do tego usługę AIS. Dzięki temu, klient potwierdzi tożsamość, przekaże niezbędne informacje i podpisze umowę kredytową logując się na swoje kontoKarolina Mitraszewska, Członek Zarządu Nest Banku odpowiedzialna za Pion Operacji, Logistyki, Transformacji i IT.

Dodaj ogłoszenie