Wrocławski Festiwal Szachowy. Michał Bęś mistrzem amatorów!

Marek Ścisły
W zakończonym pierwszym turnieju Wrocławskiego Festiwalu Szachowego zwyciężył Michał Bęś. Został tym samym mistrzem Polski amatorów!

Zawodnik Wrocławskiego Klubu Szachowego GANT HETMAN zdobył 5,5 punktów z 7 i wyprzedził Tomasza Buchałę (MKS Wicher Zbąszyn) oraz Marcina Dobrowolskiego (UKS MDK Otwock). Najlepszą zawodniczką okazała się Urszula Krokay (OKSiR Wisznia Mała).

Zwycięzca podczas trzydniowych zmagań w pokonanym polu zostawił 56 zawodników z całej Polski. Michał Bęś i Urszula Krokay otrzymali po 750 zł za pierwsze miejsce. Zmagania amatorów rozpoczęły kolejną, edycję Wrocławskiego Festiwalu Szachowego, który potrwa do 12 lipca. A już jutro w ramach Festiwalu rusza VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY KLUBU POLONIA WROCŁAW. Faworytem będzie Bartłomiej Macieja – mistrz Europy z 2002 roku, który otwiera listę rankingową uczestników turnieju. Na zakończenie Festiwalu szachiści będą rywalizować w XX Memoriale Adolfa Anderssena (11-12 lipca).

Ponadto codziennie podczas trwania Festiwalu można wygrać nagrody w konkursie wiedzy szachowej. Można też obejrzeć wystawę zdjęć pokazujących i przypominających ciekawe wydarzenia z szachowego życia. Więcej - wyniki, relacje, transmisje na żywo: www.polonia.wroclaw.pl